Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első éves főiskolás hallgató...

Pmq8888 kérdése:

Első éves főiskolás hallgató vagyok, az iskola mellett dolgozom, be vagyok lépve egy diákszövetkezethez, és kasszában dolgozom hétvégente, ma kaptam meg a fizetésemet, de levontak belőle 2696 Ft-ot SZJA előleg néven, ez mért történt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert adóköteles a jövedelmed. Nyilván te is abban hitben élsz, ami a diákok körében terjed, hogy a diákmunka nem adóköteles-nem egyszer olvastam már itt is ilyet.


Ennek az volt az alapja, hogy volt egy adójóváírás nevű adókedvezmény, ami miatt a levont szja előleg nullára redukálódott. Ez az adókedvezmény megszűnt már jó ideje.


A diák is munkaviszony keretében dolgozik általában, így ugyanúgy kell személyi jövedelem adót fizetnie, mint bárki másnak. Bevallást is kell majd adnod jövő májusban.

2012. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kedves Első! A nyugdíjba is beleszámít? Illetve a munkaügyi központnál a munkanélküli beszámításába? Köszönöm!
2012. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem vonnak belőle sem nyugdíjjárulékot, sem egészségbiztosítási és munkaerő piaci járulékot, így a nyugdíjba és a munkaügyiben az álláskeresésibe nem számít bele.

[link]

Ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgozol, hanem munkaviszonyt létesítesz a munkáltatóval, akkor vonják belőle a járulékokat és nyugdíjnál és álláskeresésinél is beszámít.

Ebben az esetben persze ugyanannyi bruttónál kevesebb a nettó béred, mintha diákszövetkezeten keresztül dolgoznál.

2012. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!