Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » AZ adóazonosító jel, ha új...

AZ adóazonosító jel, ha új kártyát igénylünk? Esetemben mi a teendő?

Figyelt kérdés

Nem találom az adókártyám. Nem tudom, hogy elvesztettem, vagy ellopták stb., igazából jópár éve nem is emlékszem, hogy a kezembe lett volna.

Eddig ugyanis egyetemre jártam, a beiratkozáskor megadtam a számot (akkor még megvolt a kártya), a rendszer tudta, oké.

Most viszont végeztem, és van már munkám (még nincs meg a szerződés), plusz egy vállalkozás indítása is tervbe van véve, amihez vállalkozói kártyát akarok.

Igen ám, de nem tudom mi is a helyzet az adóazonosítómmal. A számot tudom, a neptun rögzítette, de mi van, ha valahol elhagytam a kártyát, és valaki visszaél(t) vele?

Ilyenkor mit tegyek?


2012. okt. 15. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokkal többet nem tudsz tenni, mint bemenni a NAVhoz és kérni egy új kártyát. A számod nem fog változni.
2012. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

2013. június 21-én a következő volt a menete: NAV info pultnál kaptam egy 13T34 nevű adatlapot, amin fel kell tüntetni az adataidat és, hogy miért kéred az adókártyát. Ha első alkalommal igényelsz vagy adat módosítás céljából, akkor ingyenes, minden egyéb esetben 3000.- Postai csekken vagy átutalva lehet fizetni ( én illetékbélyeggel mentem, ami NEM VOLT JÓ!). Amíg elkészül, kaptam egy igazolást, ami tökéletesen megfelel az adókártya helyettesítésére. Továbbá nem kell már egy napot rászánni, mert lehet időpontot foglalni 2 nappal előbb (!) a neten [link] és max. 10-15 perc alatt kész az egész.

A számod nem változik, ezért használhatod tovább nyugodtan a régit. (mármint kártya nélkül is a számot)

2013. jún. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!