Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Párommal közös számlaszámunk...

Párommal közös számlaszámunk van de külön készítek negyedéves 1258 as bevallást az eb -nyb mindig külön küldöm be de nem jól könyvelték le! Hol az egyiken van többlet és az én eb-et rakják az ővére hol az övét az én nyb-re! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a befizetést nem könyvelik jól, mert akkor nem emelted volna ki a kérdésben a közös számlaszámot.

Valószínűleg utaláskor a közlemény rovatba nem írod bele a megfelelő adószámot, a NAV ugyanis az alapján tudja beazonosítani a befizetéseket.

2012. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És még valami: nem tudom, egyéni vállalkozók, vagy őstermelők vagytok-e, de lehet közös számlaszámotok? Egyéni vállalkozóként biztos nem.
2012. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen őstermelők vagyunk! utalni szoktam netről csak ott nem anygon lehet beirni az adószámot
2012. okt. 10. 18:15
 4/7 A kérdező kommentje:
és ilyenkor mi a teendő vezessem át vagy elég ha kevesebbet vagy többet küldök?
2012. okt. 10. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Kell lennie közlemény rovatnak még netes utaláskor is. Oda mindig írd be az adószámot, és jó helyre fogják könyvelni az utalásokat.

Amit nem jó helyre könyveltek, átvezetheted a 17-es nyomtatványon, hogy ne ketyegjen késedelmi kamat ott, ahol tartozás van.

2012. okt. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
huuu csúcsszupi! köszi szépen rendi vagy!
2012. okt. 11. 18:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hülyeséget írtam a 17-es nyomtatvánnyal kapcsolatban, mert az egy személyen belül működik, és itt nem az a probléma, hogy egy személynek van egyik adónemen többlete, a másikon tartozása.

Csak azt tudod csinálni, hogy ahol tartozás van oda befizetsz (adószám feltüntetésével), ahol többlet van, oda pedig nem fizetsz addig, amíg ki nem fut.

2012. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!