Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha Paypal-on kaptam pénzt, és...

Ha Paypal-on kaptam pénzt, és azt egyből egy webshopnak utalom, az adóköteles?

Figyelt kérdés
Mivel a PayPal nem egy bank, így amíg a pénz ott van, úgy gondolom az nem is lehet adóköteles. Viszont ha ezt egy másik PayPal (egy webshop) számlájára küldöm, akkor a fenti miatt nem is kéne adóznom, ugyanis a pénz végig csak a PayPal rendszerében létezett, nem?

2012. okt. 16. 16:02
 1/2 anonim válasza:
50%
Sztem mivel a pénz sosem járt a magyar állam területén, akkor sztem ezen ne agyalj...ha akarják a webshopon keresztűl úgy is levonják...
2012. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt mindegy, hogy a pénz hol jár, meg hol létezik, de ameddig te itt laksz magyarországi illetőségű vagy, (lebutítva itt laksz) addig minden bevételed adóköteles, függetlenül attól, hogy a paypalra megy, az otpbe, vagy a kajmán-szigeteki számládra. Más kérdés, hogy valószínűleg sose jönnek rá, hogy van, de ha mégis, akkor azzal nem tudsz védekezni, hogy de hát csak a paypal rendszerében volt. Pénz, bevétel, és te magyar illetőségű vagy és az első forint után adófizetési-kötelezettséged keletkezik.
2012. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!