Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A kiadót lakás után mennyit...

A kiadót lakás után mennyit kell adózni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 50 ezerért adom ki,akkor mennyit kell adóznom?
2012. okt. 17. 20:47
1 2
 1/15 anonim válasza:

semmit, ha feketén csinálod


De amúgy ->kiadott<- így írják helyesen

persze nem probléma, hogy aláhúzza a gép a helytelen szavakat, ne is figyelj oda..


na, akkor megbeszéltük?

minek az apeh-ot vagy hogyishíjjákot fárasztani evvel, oké?

2012. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Durván 15 ezret.
2012. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Időpont ma 21:57


ez havi 15 ?

2012. okt. 17. 22:11
 4/15 A kérdező kommentje:

ma 20:51

ja...no comment!

Hülye vagyok,siettem nem is értem miért így írtam!

Köszi!: D

2012. okt. 17. 22:11
 5/15 anonim válasza:
nincs mit :D
2012. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy havi.


Tehát 50 ezer helyett kapsz havi 36ot. Nem csoda, hogy szinte mindenki illegálisan adja ki.

2012. okt. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
Azt hiszem, hogy évi egy millióig 16%-ot, utána 30%-ot.
2012. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlan bérbeadása után a személyi jövedelmadó mértéke 16 %. Végig az egész adóévben.


A lakás kiadása miatt van egy bevételed, és vannak hozzá kapcsolható kiadásaid is (ezek a költségek, mint például a rezsi). A kettő különbözete adja az adóköteles jövedelmet, amit után adózni kéne. A költségeket csak akkor veheted figyelembe a bevételeddel szemben (akkor vonhatod le belőle), ha a nevedre szóló számlával, vagy befizetési csekkel stb. rendelkezel róla. Ha ilyen nincs, akkor el is felejtheted.

Adóelőleget minden negyedévet követő hó 12-ig kell fizetni. Negyedévente összeszámolod a bevételeidet, levonod belőle az igazolható kiadásaidat/költségeidet, és a kettő különbözete után (ha pozitív előjelű) 16 %-os mértékkel kiszámolod az adó összegét. Ezt szépen befizeted a fenti időpontig az adóhatóság bankszámlájára.

Csekket ehhez az adóhatóságtól lehet igényelni, egy évben összesen 12 db-ot, nem többet, ha postán adod fel és nem utalással rendezed.


Eljön az év vége, és az összes bevételed és kiadásod birtokában elkészíted az adóbevallásod. A keletkezett adókülönbözetet pedig úgy, mint bárki más rendezed, vagy befizetéssel, vagy visszaigényléssel, vagy - ha nagyon pontosan dolgoztál - akkor egyik sem lesz.


Azt még tudni kell, hogy ha az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmed eléri az 1 millió forintot, akkor még egészségügyi hozzájárulást is kell fizetni utána az első forinttól kezdve. Ez egy mezei magánszemélynél nem nagyon szokott előfordulni, de nem kizárt.

2012. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

tisztelt 10:49 - ha jól értem, amennyiben 50 ezer + rezsi áron adok ki egy lakást, akkor 50 ezer forintból kell 16%-ot adóznom? Tehát akkor 8 ezer Ft / hó.


Illetve az egészségügyi hozzájárulás az mennyi? Hány%?


köszönöm.

2012. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16 vagy 18, de csak évi 1 millió feletti részre kell fizetni (tehát amíg 80 ezer alatt adod ki és nincs több kiadó ingatlanod, addig nem kell).
2012. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!