Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a véleményetek a szociális...

Mi a véleményetek a szociális hozzájárulás nevű adóról? Mennyire nehezítette meg az amúgy sem fényes helyzeteteket?

Figyelt kérdés

2012. okt. 17. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon "ügyes" húzás volt a kormánytól,hogy a (nyugdíj)járulékból adót csináltak, így nem kell a befizetések után semmit sem adni a polgárnak, tehát a szocho után nem kell majd nyugdíjat fizetni.

no comment...

2012. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De emellett még van nyugdíj járulék is, úgy láttam.
2012. okt. 17. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, de pl. a tavalyi évben 24+10% befizetés után számolják (számolták) a nyugdíjat, idén már csak a 10% után. Nem mindegy! Mondjuk sztem az én generációmnak (36 éves vagyok) már nem kell ezzel foglakozni, mert mire oda érünk, úgysem lesz nyugdíjrendszer. Ezt is nagyon "ügyesen" belevették az Alaptörvénybe.

Bocsi, kicsit elkanyarodtam az eredeti témáról.

A Szocho már csak azért is gusztustalan, mert vállalkozók esetében nem a tényleges kivett jövedelem után kell megfizetni, hanem annak a 112,5% után.

108e+112,5%=121.500.- Ft

2012. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Abban egyet értek, hogy mi már nem fogunk nyugdíjat kapni, ha megérjük egyáltalán, 26 vagyok.

Legszívesebben nem fizetnék se nyugdíjat, se TB-t, orvoshoz úgyis maszekba kell már járni. Ha államiba megyek, 3szoros áron fizetem ki a TB-t, kifizetem,de nem kapok érte ellátást, vagy rosszat, el kell mennem maszekba, ott meg duplán fizetek, mert félre lettem kezelve.

2012. okt. 18. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!