Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kézi munkáimat adom el, a...

Ha kézi munkáimat adom el, a 7es adószámmal lehetek veszteséges?

Figyelt kérdés
Vannak kézi munkáim amit szeretnék eladni. Nem rendszeresen és van főállásom, csak már annyi van hogy túl akarok adni rajtuk. Gondoltam kiváltom a 7-es adószámot, de nem tudom nem veszthetek-e rajta? Vagyis mennyi bevétel után, mennyi az adó? Mit lehet leírni az adóból? Ilyesmik érdekelnének ha van aki érintett ebben megköszönném ha segítene.
2012. okt. 20. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Mi a francnak kellene bevallani? Stéber vagy, akkor OK !
2012. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így is fel lehet fogni, de mivel fel szeretném enni netre ezért nem szeretném ha NAV elővenne hogy akkor mi van a befolyt jövedelemmel. Vagy van ennek valami titka amiről nem tudok?
2012. okt. 20. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen kézimunkából nem valószínű, hogy néhány tíz- vagy százezernél többet kiárulnál.

Nagyon ellene vagyok az adó elkerűlésnek, de itt most nem biztos, hogy ki kéne váltani.

Tudomásom szerint aki pl. használtcikk piacon vagy neten árul annak 600 000 Ft -ig nem kell számlát adnia.


Mennyi éves bevétel származna ebből a tevékenységből?

2012. okt. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem évente max 20-30darabot tudnék eladni. Az maximum 100ezer Ft bevétel lenne .
2012. okt. 21. 16:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj belőle problémát.

Saját megunt dolgaidat adod el, és nem rendszeresen.

Évi 600 ezer forint BEVÉTELIG (ez az az összeg, amit kapsz értük) nem kell adózni, és bevallani sem. 7-es adószám akkor kellene, ha rendszeresen értékesítenél, haszonszerzés céljából.

Ha ugyanazt a dolgot többször felteszed az internetre, mert elsőre nem sikerült eladni, az nem számít rendszeresnek. Ahhoz "pörögnie" kellene a dolognak.

2012. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mert már régóta, csak porosodnak a polcon és szeretném eladni őket. Én nem vaterára gondoltam, hanem pl. blogspot oldalán ott sem gond, ha folyamatosan fenn vagyok?
2012. okt. 24. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:

3. válaszoló újra!



Ha teljesen biztosra akarsz menni akkor olyan oldalon érdemes eladnod ahol nem kérnek "nevet". (pl.: expressz, aprod.hu stb.)

Egyébként nem akarlak elkeseríteni de szerintem ilyen termékekre elég kicsi a kereslet amúgy is.

Inkább olyan boltba probáld eladni, ahol eleve árulnak ilyeneket. Pl.: turisták által látogatott környék.

De sokat itt sem fognak érte adni, sajnos kimentek ezek a divatból.

2012. okt. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!