Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyed mellett 7-es adószámmal...

Gyed mellett 7-es adószámmal adhatok el alkalmanként kézműves termékeimből?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert semmilyen munkát nem végezhetsz. Sem alkalmanként, sem sehogy. Maximum úgy adhatsz el időnként (NEM rendszeresen), hogy nem adsz számlát, mint egy magánszemély, aki a megunt dolgait értékesíti.
2012. ápr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van. GYED mellet nem lehet semmilyen kereső tevékenységed. GYES mellett majd lehet bizonyos feltételek fennállása esetén.
2012. ápr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is mindenhol ezt olvasom... na de egyik ismerősöm gyed mellett váltott ki 7-es kódszámot... HOGYAN??? Ha nem legális? Nem értem.
2012. ápr. 24. 05:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Te kézműves terméket írtál.

Attól függetlenül, hogy GYED-ben részesülsz, még kiválthatod a 7-es adószámot, csak éppen keresőtevékenységet nem végezhetsz. Ha kézműves termékekről állítanál ki számlát, az azt jelentené, hogy előállítottad azt a terméket a GYED alatt, amit értékesítettél. Tehát dolgoztál, ahelyett, hogy a babádat ringattad volna, amiért a GYED-et fizetik.


De ha valaki például kiadja a lakását albérletbe, arra is kérhet adószámot, ettől függetlenül neki nincs keresőtevékenysége, hiszen a bérbeadáshoz nem kell eljárni dolgozni, vagy akár otthon faragni bármit is.

Tehát vannak olyan dolgok, amik mögött nincs munkavégzés, de az illető bevételhez jut általa. A bérbeadás tipikusan ilyen dolog. Vagy akár a pénzem kamatoztatása (ez nem túl jó példa, mert nem adószámköteles), csak az érthetőség kedvéért írtam.

Tehát nem az a lényeg, hogy bevételhez nem juthat az ember bármilyen forrásból a GYED alatt, hanem keresőtevékenységet nem végezhet.

Nem tudom, hogy érthető-e a különbség?

2012. ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!