Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállásban és alkalmi munkavál...

Főállásban és alkalmi munkavállalóival dolgozom, mennyit és miért vagy kell-e adóznom egyáltalán?

Figyelt kérdés

Fő állású munkahelyem: 2012. janurától-áprilisig 4 órába voltam bejelentve 40ezer/hó fizuért. Májustól pedig 6 órába 60 ezer forintért. 4*40 ezer=160 ezer + 8*60ezer=480 ezer azaz összesen: 640 ezer forint egy évre kiszámolva amit készhez kaptam.


Másod állás alakalmi munkavállalóival: 2012. Május 1.-től 450/óra béren voltam amit készhez kaptam egy hónapba 15 napot dolgoztam a munkáltató 1000 forintot fizetett utánam valamire. Én már az elején kérdeztem tőle kell-e adózni majd nekem ebből, erre ő áááá nem dehogy semmit. Átlagba olyan 85 ezer havi fizu jött össze, ami 6 hónapra vetítve 6*85 ezer=510 ezer forint.


A két munka össz jövedelme: 1 millió 150 ezer forint.

Kérdésem, hogy akkor most mi a teendő kell-e nekem valamennyi összeget is befizetnem adóznom, vagy mi vár rám valójában adóbevalláskor?

Ha meghaladom a 90-nap alkalmi munkaszámot akkor mi történik?

Nem szeretném ha a megdolgozott pénzem egy része kárba vészne....

Kérem segítsetek!



2012. okt. 24. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyos jövedelmedből vonják az SzJA előleget.

Az alkalmi munkáért kapott bérből a munkáltatónak nem kell vonnia semmit sem.

Viszont mivel neked van más adóköteles jövedelmed (munkaviszonyból származó bér) ezért az adóbevallásodban az alkalmi munkából származó jövedelmed is fel kell tüntetned.

Az, hogy kell-e adót fizetned utána, attól függ, hogy van-e gyereked. Ha nincs, kell fizetned (a kifizetés 16%-át), ha van gyereked, és te veszed igénybe a gyerek kedvezményt, akkor az kompenzál(hat)ja a számított SzJA-t (nem kell fizetned)

Ha meghaladod a 90 munkanapot egy munkáltatónál, akkor az már nem alkalmi munka, hanem munkaviszony és járulékokat is kell vonni a bérből.

2012. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, akkor most az alkalmi munkavállalói jövedelem ami nálam 510 ezer 90 nap alatt, ennek a 16%-át kell befizetnem?
2012. okt. 24. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. okt. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bizony. Sokan bevalláskor lepődnek meg. Mivel volt másmilyen jogviszonyból is jövedelmed, ezért az alkalmit is le kell adózni. Ebből ugye év közben nem vontak előleget, ezért év végén egyszerre kell az erre eső részt befizetni az államnak...
2012. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!