Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A FUNDAMENTA-tól kapunk 5....

A FUNDAMENTA-tól kapunk 5. 000. 000 forintot jövőre (hitelre). Ha egy ilyen összegű házat vásárolnánk, akkor kb. mennyi lenne 1 ház teljes átíratása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az átíratásról lenne néhány kérdésem, mégpedig, hogy kb. mennyibe kerülne egy ház teljes átíratása, ha 5.000.000 forintos házat vásárolnánk? És mikre kell odafigyelni? Mármint milyen papírokra és kell-e ügyvéd/közjegyző jelenléte és annak mennyit kell fizetni? Kell-e az államnak valamit fizetni, ha igen, akkor ezt hogyan és mennyit? Olyan válaszokra vagyok kíváncsi, akik jártasak ebben, vagy éppen nemrég vettek házat, vagy esetleg tervezik és többet tudnak, mint én. Minden apróságra kíváncsi vagyok! Nagyon sokat segítenétek nekünk ezzel!!!

Előre is köszönöm a válaszokat!


Üdv: Sanyi



2012. júl. 4. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Kell valaki aki a szerződést előállítja és a költségeket fizeti, de általában ez a fél az, aki eladja a házat.


A szerződést meg valami "hozzáértő"-vel irattatják meg.


Államnak nem kell fizetni, de tudtommal első ház vásárlásakor 40.000 ft-os támogatásra (összegben nem vagyok biztos) vagy jogosult.

2012. szept. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el! [link]

A lakás vásárlás költségeit pedig mindig a vásárló állja. Ez úgy tudom egyszeri ügyvédi díj. Viszont a Fundamenta is leszámol valamennyi folyósítási jutalékot. Fundamentával kapcsolatban tudok segíteni, keress privátban.

2013. jan. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Sanyi, íme a költségek:


- Adásvételi Szerződést író ügyvéd díja (vételár 1-1,5%-a)

- Tulajdonjog bejegyzés díja a Földhivatalban 6600Ft

- Fundamenta hitel jelzálogjog bejegyzés díja Földhivatalban 12.600Ft

- Vagyonszerzési illeték (vételár 4%, de ha fiatalabbak vagytok 35 évesnél és nincs más ingatlanotok, akkor 2%)

- 2-3x kérni fognak Tulajdoni lapot is, de ezt ne a Földhivatalból vigyétek, inkább bízzátok az ügyvédre, meg a Fundamentára, úgy olcsóbb, ha ők kérik le Takarneten keresztül.

(Bocsi, azt nem tudom, hogy a Fundamenta hitelhez kell-e közjegyző, meg van-e folyósítási jutalék, de ha ezek a díjak is vannak, akkor kb 25-25.000Ft pluszköltségre még számíthatsz.)


Mire vigyázzatok?

Ne pont 5 milliós ingatlant keressetek, hanem inkább picit drágábbat. Gyűjtsetek addig egy kis pénzt, míg a megtakarítási idő tart, mert a Fundamenta hitelt csak akkor kaphatjátok meg, ha a megvásárolandó ingatlan a Fundamenta szerint is ér legalább 5 milliót, máskülönben nem fogadja el fedezetnek a hitelhez.

2013. febr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kieg az előzőhöz.

- Értékbecslés díj is van, de folyósítási hutalék nincs:)


[link]

2013. febr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!