Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz, hogy a TB-t ha magam...

Igaz, hogy a TB-t ha magam után szeretném elkezdeni fizetni, visszamenőleg kell?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy visszamenőleg miután megszűnt a jogviszony, ki kell fizetni...na most 2 éve nincs TB-m. De NEM IS VETTEM IGÉNYBE az itthoni orvosi ellátást...Szóval akkor mire fel kérnének el visszamenőleg kb 150.000 Ft-ot? Hol lehet megkérdezni? APEH központi telefonszáma folyamatosan foglalt...
2012. okt. 29. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Menj be az Apehhoz, személyesen minden jobb.


Amúgy meg az alapján kérik visszamenőleg, mert ha aközben ért volna téged autóbaleset, és téged komolyan műteni kell, akár szervet is kapsz, azt is megtették volna, és nem hiszem, hogy örültél volna, ha ébredésed után kapod az 5 millió forintos számlát érte...

hol lenne az fair, hogy ha nem kell, akkor nem fizetsz, ha meg kell.. akkor se fizetsz? :D

2012. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért kell fizetni mert beteg vagy hanem azért, hogy beteg leszel legyen valaki aki ellát. Vagy, hogy gondolod, beteg leszel, akkor abba a hónapban kifizetik az orvos fizetését, ha nem vagy beteg akkor pedig nem. Én sem voltam orvosnál már 2. éve mégis vonják a fizetésemből.
2012. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem így értem. Hanem mivel nem voltam Magyarországon, ezért nem fizettem.Kint viszont volt olyan lehetőség, hogy magán biztosítónál(kint sem minősül TB-nek, de minden magánorvost, kórházi ellátást, stb áll.) fizettem a biztosítást. Namármost. Ha valakinek nincs munkaviszonya, és orvoshoz jár, megértem, hogy visszamenőleg fizettetnek vele...De így nem. Mindegy, bemegyek. bár ez is fura, hogy telefonon elérhetetlenek. 2 napon keresztül próbáltam.
2012. okt. 29. 20:24
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Te kajak hülye vagy.

Most milyen lenne már, h akkor senki nem fizetne csak akkor ha beteg?

Ennyi erővel akkor holnaptól én se fizetek semmit, aztán ha beteg leszek akkor előtte beugrok, h befizessem az a havi 6 ezer forintot, h ellássanak.

Véletlenül nem Kanadában voltál?

2012. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
EMBEREK!!! Olvassatok. Nem akkor nem fizettem, amikor nem voltam beteg!! Akkor nem fizettem, amikor nem volt Magyarországon munkaviszonyom!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 29. 20:37
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez a link talán segít:

[link]

2012. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

És ez ki a f.aszt érdekel?

Ez most olyan, h hazajössz40 év után és te nyugdíjat követelsz...

2012. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

"EMBEREK!!! Olvassatok. Nem akkor nem fizettem, amikor nem voltam beteg!! Akkor nem fizettem, amikor nem volt Magyarországon munkaviszonyom!!!!!!"


Ha nem jelentetted be a külföldi munkaviszonyodat, akkor be fogják rajtad hajtani, mivel úgy tudták, hogy nem fizettél! Ha bejelentetted volna, hogy másik országban van TB-d, akkor semmi gond nem lenne.

2012. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem a munkaviszonytól függ a TB fizetési kötelezettség, hanem a magyarországi bejelentett lakcímtől. Kisgyerek is akkor kap TAJ kártyát, miután bejelentik egy lakcímre, egyébként nem kap (amíg a gyámügy el nem veszi a hülye szülőktől).


Próbáld megemészteni: a kutyát nem érdekli, hogy neked volt-e Magyarországon munkaviszonyod, miből éltél, guberáltál-e, stb. Senkit nem érdekel. Ahogy az se, hogy ha pályakezdő munkanélküli vagy, és nem kapsz semmi ellátást, akkor miből fizesd a TB-t. Annak is kell. Majd behajtják utólag ha nem fizeted, tudod? Olyan ez, mint egy hitel.


A törvény az az, hogy aki nem kiskorú, nem elítélt, vagy bejegyzett hajléktalan, más módon nem rendezett a TB-je és van magyarországi lakcíme, annak fizetnie KELL saját maga után havonta, akár akarja, akár nem.


Ízlelgesd tovább: az se érdekel senkit, hogy te voltál-e orvosnál a kérdéses időszakban, vagy sem.

Te ugyanis NEM A SAJÁT ELLÁTÁSOD UTÁN fizeted azt a 6390 forintot, hanem ez csak egy minimum összeg, amit mindenkinek be kell fizetnie a közös kasszába. Tudod te, hogy TŐLEM mennyit vonnak le a bruttó fizetésemből ilyen címen? Hát ne tudd meg, ennek a többszörösét. És mit szólsz hozzá: ennek ellenére ÉN SE voltam orvosnál az elmúlt két évben.


Na és akkor? A kettő nem függ össze.

Ízlelgesd még ezt a szót: egészségBIZTOSÍTÁS.


Volt már valamilyen biztosításod az életben?

Mondjuk, lakásbiztosítás. Vagy balesetbiztosítás.

Ugye, volt?

És UGYE, hogy AKKOR IS kellett fizetned a havi biztosítási díjat, hogyha senki nem tört be a lakásodba, se nem tört el a lábad abban a hónapban...?


Ugye, hogy ugye, és mégse mentél be reklamálni a biztosítóhoz, hogy "hádde engem nem raboltak ki ebben a hóban, se nem törtem el a lábomat, aggyák vissza a befizetett díjat!".


Nem, mert a biztosítási díjat nem azért fizeted, tudod, hogy amennyit befizetsz, annyit fizetnek neked vissza, neeeem. HANEM, ha mondjuk felgyullad a lakásod, akkor SOKMILLIÓT fizetnek ki neked, AKKOR IS, HA TE CSAK 5000 forintot fizettél be eddig, DE VOLT BIZTOSÍTÁSOD. Mert fizetted azt a meghatározott összeget, amit mindenki más, AZOK IS, AKIKET NEM ÉRT BALESET.


Namost, miből fizetett ki neked a biztosító mondjuk 3 milliót a leégett lakásodra, ha te eddig csak 5000 forintot fizettél be...?


HÁT VAZZE, abból a pénzből, amit a TÖBBIEK befizettek, tudod?!


Ez a lényege a BIZTOSÍTÁSNAK. Lehet, hogy neked soha nem lesz rá szükséged, de azért befizetsz te is egy összeget a KÖZÖS KASSZÁBA, amiből mindig az vehet ki, akinek szüksége lesz rá. Lehet, hogy te leszel az, lehet, hogy más. De te nem a saját, szükség esetén kifizetett pénzedért teszel be oda, HANEM HOGY JOGOD LEGYEN ONNAN SZÜKSÉG ESETÉN KIVENNI.

És ANNYIT KIVENNI, AMENNYI KELL, nem pedig annyit, amennyit befizettél!


Na, az egészségBIZTOSÍTÁS is ilyen, egy különbséggel: hogy te, más biztosításokkal ellentétben, nem döntheted el azt, hogy akarsz-e ilyen biztosítást kötni, vagy sem. EZ a biztosításod van, akár akarod, akár nem, és fizetned kell bele havonta az előírt minimum összeget.

Ami egyébként sz.arra se elég, nehogy azt hidd, hogy téged ebből látnak el, ha valami bajod van. Tőlem jelenleg vagy 70ezret vonnak le minden hónapban a bruttó fizetésemből egészségbiztosítási járulékra, ami megy neked, vagy nekem, vagy bárki másnak, akinek szüksége van rá, a közös kasszából.


És azért kell neked ezt utólag befizetned, hiába nem voltál orvosnál, mert te nem a saját ellátásodért fizetsz a sz.aros 6390 forintoddal (mi jönne ki abból..?), hanem ez a minimum összeg, amivel hozzá kell járulnod a KÖZÖS KASSZÁHOZ, amiből ANNAK FIZETIK AZ ELLÁTÁSÁT, akinek ÉPPEN SZÜKSÉGE VAN RÁ.


Remélem, így már érthető.

2012. okt. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
70.000 ft-ot??? Akkor neked bruttó 1.000.000 ft a fizud?
2012. okt. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!