Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több internetes oldalon is...

Több internetes oldalon is olvastam már, hogy a külföldön élő magyarokat visszamenőleg kötelezni fogja a magyar állam a TB megfizetésére, amennyiben rendelkeznek bejelentett lakcímmel és TAJ kártyával. Mekkora ennek a valószínűsége/valóságtartalma?

Figyelt kérdés
6 és fél éve élek Angliában. Az első másfél évben aupair (babysitter) voltam, az idő alatt fizetve volt a magyar TB-m, de utána elkezdtem itt kint dolgozni, és attól fogva már nem fizettem semmiféle járulékot Magyarországon, hiszen egyértelmű volt, hogy itt vonják a rendszeres fizetésemből az adókat és a National Insurance-ot. Nem tudom mit csináljak! Rohanjak haza, hogy letiltsam a TAJ számomat és visszaadjam a lakcímkártyát/személyi igazolványt? Abszolút nincs szükségem egy többmillió forintos büntetésre... :(
2012. szept. 26. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Velem ugyanez volt, Londonban jartam egyetemre. Ha majd hazajossz akkor elmesz az OEP-hez, kitoltesz egy 'jogviszony rendezo lapot" amire ra kell irni majd hogy mettol meddig voltal kint plusz az NI szamodat, es arra az idoszakra nem fognak charge-olni.
2012. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de én még mindig kint élek és fogok is még jó pár évig. Nem tartom kizártnak, hogy egyszer visszaköltözöm Magyarországra, de az nem most lesz. Intézkedni se nagyon tudok személyesen, mert általában 1-2 alkalommal járok haza évente.
2012. szept. 26. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Akkor az 1-2 alkalom valamelyiken szanj ra egy delelottot az OEP-re es intezd el:)
2012. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ! Sajnos épp most jöttem vissza, szóval majd január-február lesz legközelebb. :(
2012. szept. 26. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!