Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2 hónapja vagyok a munkahel...

Ha 2 hónapja vagyok a munkahelyemen és 4 hónapos terhes vagyok, elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés

Ha 2 hónapja vagyok a munkahelyemen és 4 hónapos terhes vagyok, elmehetek táppénzre?Előtte nem volt bejelentett munkám, alkalmi kiskönyvvel dolgoztam. Ugyanúgy megkapnám a fizum 70%át? És utána a GYEDemet mi alapján állapítják meg?

Az a 2 hónap bejelentett után?Vagy a táppénzes időszak is beleszámít?És ott a 70%ot számolják?Vagy a rendes fizumat veszik alapul a 180 nap bejelentettnél?


Szülés előttig pont megvan a 180 napom, ami a gyedhez kell(ha beleszámít a táppénz is) Ha nem megyek táppénzre akkor közvetlen a szülés előtt legyen 180 bejelenetettem?

Hogy van ez?Kérlek segítsetek!!!!Köszike:)



2008. máj. 22. 09:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Helló. Akkor kezdem az elején. Akkor mehetsz táppénzre a terhességed miatt ha NEM vagy jogosult terhességi-gyermekágyi segélyre. Erre az jogosult aki a SZÜLÉST MEGELŐZŐ 2 ÉVEN BELÜL 180 napot volt biztosított és a biztosítás időtartama alatt vagy annak megszünését követő 42 napon belül szül. (összege a napi átlagkereset 70%a)


Tehát ha NEM vagy jogosult az előbbire akkor elmehetsz táppénzre.


a gyed a napi átlagkereset 70%, de max a minimálbér kétszeresének 70%a ( 96600Ft), napi áltagkerset a 180 nap alatti összes kereset osztva 180-nal (a táppénz is beleszámít),

Az igénylést megelőzően KÉT ÉVEN BELÜL 180 nap biztosítási jogviszony kell (a táppénz is beleszámít) hozzá.


Ja és mégegy, úgy tudom hogy ha közvetlenül a táppénz előtt nem voltál 1 évet biztosított, akkor csak annyi időre mehetsz táppénzre amennyit biztosított voltál, tehát jelen esetben ha most elmennél akkor csak 2 hónap járna.

2008. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!