Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan utáni illetékfizetésr...

Ingatlan utáni illetékfizetésre szeretnék részletfizetést kérni, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Mi a teendőm? Megírtam a levelet, de nem igazán értek pár dolgot. A kérelmem fellebbezésnek számít? Akkor illetékköteles? Ezt az illetéket milyen úton-módon is kell megfizetnem? Egyszerűen érthetetlen számomra szinte a fizetési meghagyásukban lévő összes vonatkozás, el nem hiszem, hogy ezt mindenki megérti, aki megkapja. Hova is címezzem a levelemet? Mert szerintem ez nem fellebbezés, hanem kérelem, illetve hogyan kell erre illetéket fizetnem? Azt értem, hogy minden megkezdett 10000 ft után 400 ft az illeték, de én ezt milyen módon kell, hogy egyenlítsem? Segítsetek, mert elvesztem a bürokrácia útvesztőjében!
2012. okt. 30. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A részletfizetési kérelmet mindíg a lakhely szerinti illetékes adóigazgatóság Fizetési Kedvezmények Főosztályára kell címezni. Vagy bármelyik NAV-ügyfélszolgálaton ledható.

A kérelemhez szolgáló nyomtatvány ingyenes, amely a NAV letölthető vagy ügyfélszolgálati helyeken beszerezhető. A részletfizetésre irányuló eljárás illetékköteles, melynek illetéke 2012. január 1-jétől 3000 forint. Az ügyfélszolgálaton ez is befizethető.


Az Itv. 26. § (15) bekezdésének új szabálya alapján a 35. életévét be nem töltött fiatal első lakástulajdonának megszerzése esetén a vagyonszerző kérelmére – a kérelemben megjelölt időtartamra, de legfeljebb az esedékességtől számított 12 hónapra – havonként egyenlő részletekben teljesítendő pótlékmentes részletfizetést engedélyez. Ez esetben tehát a hivatal mérlegelés nélkül engedélyezi a kedvezményt.

2012. okt. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaj de jó, köszönöm szépen a választ!!! Zöld pacsi érte!
2012. nov. 3. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!