Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy "működik"az amikor...

Hogy "működik"az amikor valakit feljelentenek az Apeh-nál?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy az illető aki bejelentést tesz felhívja őket,elmondja hogy kivel(Szemály vagy cég)van szerinte gond és kész?
2009. aug. 11. 08:05
 1/7 anonim válasza:
85%
Majdnem. Interneten keresztül is megteheted az APEH honlapján. Nyugodtan megadhatod a nevedet és az elérhetőségeidet, hátrányod nem lesz belőle. Ha van időd személyesen is megteheted a feljelentést, de az online-t is komolyan veszik. Sokan szídják az APEH-et eddig nekem minden kérdésemben készséggel segítettek pl. a volt munkahelyem nem adózott utánam. Segítettek kitölteni a papírokat, kiszámolni amit ki kell. Semmi bünti. Rengeteg aljas cég van. ha nem teszünk ellene nem fog semmi változni munkaügy terén. pedig az ami van tarthatatlan.
2009. aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. aug. 11. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen így működik, viszont kivizsgálni csak akkor tudják a dolgot, ha konkrétumok vannak a bejelentésben illetve ha csatolsz bizonyítékot. Ha pl nem jelentettek be de már nem melózol ott, akkor csak úgy tudnak ezügyben valamit tenni, ha hozzájárulsz az adataid felhasználásához, esetleg tanúskodsz vagy valamilyen hivatalos iratot bemutatsz.
2009. aug. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez nem az én munkahelyem.Bonyolult az ügy...

Szóval,akik ott dolgoznak 2*kapnak fizut,a másodikat "természetesen zsebbe"nem akarnék én szemét lenni,de van valaki akivel szembe lehet hogy csak így tudnám érvényesíteni azt,hogy komolyan vegye a tartozását felém.

ilyen estben mit hogy kell csinálni?

2009. aug. 11. 18:46
 5/7 anonim válasza:
100%
Ez teljesen bevett szokás, hogy kétszer kapsz fizut. 1-et bankszámlára,1-et zsebbe. Ezzel csak az a gáz,hogy "bele egyeztél" a csalásba,még ha nem is tehetsz mást. Akkor lehet szerencséd ha annyira balek a cég (és van ilyen),hogy kétféle fizetési papírt kapsz. Egyet amivel be vagy jelentve,(ez a kamu)és egy ténylegest. de ez ne legyen két hónapnál több.Ezt még ki lehet magyarázni.
2009. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha írsz egy levelet és megadod a neved címed, akkor mindenképpen kötelesek kivizsgálni a bejelntésedet. persze az eredményről nem fognak értesíteni, de arról hogy megkezdték a kivizgsálást meg hoigy lezárták, arról igen.

Ha jól értem vagyonosodási vizsgálatot akarsz índítani valaki ellen!

Írd meg a mit tudsz, ha ezt szükésgesnek tartod, és küld el. Bár sztem a pénzedet így sem biztos hogy visszakapod, max okozol az illetőnek pár kellemetlen napot, esetleg büntetést!

2009. aug. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
valami ilyesmi lenne mint az utolsó.ezen kívül még a píróság maradna.....szóval azt mondtam az illetőnek,hogyha nemfizet,akkor bejelentem a cégét,és a főnökének megmondom,hogy neki köszönhetik a vizsgálatot.
2009. aug. 12. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!