Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csekket szeretnék igényelni...

Ha csekket szeretnék igényelni a NAV-tól, hogy be tudjam fizetni, amit kell, akkor ha a testvéremnek is szeretnék kérni, ahhoz is kell meghatalmazás?

Figyelt kérdés
Csak mert ő külföldön tartózkodik és én intézem az ügyeit. Találtam a honlapjukon csekkigényléshez való űrlapot, de azt ugye neki is ki kellene töltenie, aláírnia. Szóval ha neki én kitöltöm, ahhoz is csatalnom kell a meghatalmazást?

2012. nov. 3. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, kell az ő aláírása, vagy meghatalmazása.


Esetleg, ha a csekk-igénylőt kitöltöd az ő nevében, és ha van neki is külön ügyfélkapuja, akkor azt azon az ügyfélkapun keresztül küldöd be, akkor azt úgy veszik, mintha ő személyesen kérte volna.

2012. nov. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy a te saját bankszámládról átutalással kiegyenlíted az ő tartozását is, de arra figyelj oda, hogy akkor alól a Megjegyzés rovatba feltétlenül írd be az ő adószámát, vagy adóazonosító számát, és akkor úgy könyvelik a befizetést, mintha ő fizette volna.
2012. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hiszem el, hogy egy rohadt csekkigényléshez is ennyi hülyeség kell. Nekik úgyis csak az a lényeg, hogy be legyen fizetve.
2012. nov. 3. 12:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleve, ha a testvéred külföldön van, és te intézed az ügyeit, alap, hogy legyen több ÁLTALÁNOS, minden ügyre kiterjedő meghatalmazásod, meg lehetőleg pár darab blanketta is, amit majd akkor töltesz ki, amikor szükség van rá.

Amikor legközelebb találkoztok, gyártsatok párat. De Magyarországon, különben felülhitelesítés kell rá. És ne felejtsétek el a tanúkat.

2012. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már felkészültünk erre, vannak általa aláírt papírjaink, amit elég csak kitölteni, csak az idegesít fel, hogy ez csak egy egyszerű csekkigénylés, semmi egyéb.
2012. nov. 3. 12:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Az élet tele van idegesítő dolgokkal. Oldd meg, és lépj túl rajta. Mást nem tehetsz.

Szerinted ügyvédjelöltként a napi rendszerességű ilyen és hasonló ügyintézések során hányszor érzem azt, hogy legszívesebben ráborítanám az asztalt valakire? :D

2012. nov. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én már azt sem tudom felfogni, hogy valaki miért választ ilyen szakmát, ahol csak törvények, számok, szabályok vannak. Pláne Magyarországon, ahol minden a lehető legbonyolultabban van kitalálva :D
2012. nov. 3. 12:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb amikor hazajön, az okmányirodában cca 10 perc alatt nyittok a nevére egy ügyfélkaput, apeh felé aktiváljátok, és ettől kezdve nem kell semmi meghatalmazás és egyebek.
2012. nov. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!