Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A könyvelő az általam adott...

A könyvelő az általam adott meghatalmazással bármilyen ügyben el tud járni, vagy szükséges lehet megadnom neki az ügyfélkapus adataimat, ha én egyáltalán nem szeretnék foglalkozni a cégem bevallásaival?

Figyelt kérdés

A kérdésem konkrétan az lenne, hogyha adok meghatalmazást a könyvelőmnek, hogy intézze a Bt.-émmel kapcsolatos ügyeket, akkor ő el fog tudni mindent intézni ennek a segítségével, vagy lehetnek olyan problémák, amihez szükséges hogy hozzáférjen közvetlenül az én Ügyfélkapumhoz?


Csak mert ő ragaszkodik hozzá, hogy adjam meg az adataimat neki, de ha a meghatalmazással mindent el tud intézni, úgy, hogy nekem ne legyen gondom vele, akkor inkább így oldanám meg.


Válaszokat előre is köszönöm!



2012. jún. 30. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a saját ügyfélkapuddal intézi a dolgokat, akkor te vagy a felelős a bevallásokért és azok tartalmáért. Azonban hogyha meghatalmazod őt az adóhatóságnál az ehhez rendszeresített nyomtatvány segítségével, akkor a te vállalkozásod az ő ügyfélkapujához rendelik, és ezt követően ő a felelős a bevallások megküldéséért és tartalmáért, vagyis nem téged büntetnek, hogyha pl. nem küldi meg időben.


A "ragaszkodik hozzá" nem túl jó hozzáállás... Emellett kérdés, hogy van-e egyáltalán a tevékenységére vonatkozó felelősségbiztosítása, mert anélkül én elég messzire elhajtanám.

2012. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Még annyit kérdeznék, hogy a 12T180-as adatlapot kell kitölteni a meghatalmazáshoz?

Ezt gondolom neki kell kitöltenie (mivel olyan adatokat is meg kell adni, aminek a birtokában leginkább ő van).


Ha nincs felelősségbiztosítása, az azt jelenti, hogyha valami probléma adódik, akkor a kárt/bírságot nekem kell kifizetnem, ugyanakkor mégis őt vonják felelősségre?

2012. jún. 30. 19:18
 3/4 A kérdező kommentje:

Az utolsó bekezdést hülyén fogalmaztam meg. :)


Szóval, ha nincs felelősségbiztosítása, az azt jelenti, hogy egy bírságolás esetén ő a kárt nekem nem téríti meg? (vagy nem biztos, hogy meg tudja téríteni) De a meghatalmazás miatt "elméletileg" mégis őt vonják felelősségre, nemde?

2012. jún. 30. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem. A felelősségbiztosítás arra terjed ki, hogy ha ellenőrzéskor valami olyan hibát vét, amely könyveléstechnikai, azaz a munkájából eredő, akkor a biztosítására térítik a károd. Míg ha csak egy szerződés van köztetek, és nincs felelősségbiztosítása, akkor a károd neki személyesen kell megtérítenie, és ha ezt nem teszi meg, akkor így jártál.

A bevallásokra vonatkozóan pedig nem téged büntetnek, hanem őt. Vagyis ott nem játszik a felelősségbiztosítás, mivel nem is te kapod a határozatot.

2012. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!