Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igaz, hogy csak akkor vagyok...

Igaz, hogy csak akkor vagyok köteles bejelenteni az adóhatóságnak keresetemet, ha az eléri az évi 600 ezer forintot?

Figyelt kérdés
600 ezer forint alatt nem vagyok köteles leadózni se?
2012. nov. 3. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz! Minden forint után adózni KELL!
2012. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%
Adóznod kell, adóbevallást nem kell készítened.
2012. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha adobevallasat nem keszitek, akkor hogy adozom le?
2012. nov. 3. 15:37
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miféle keresetre gondolsz, de az ingó vagyontárgy értékesítéséből származó bevétel vonatkozásában van egy 600 ezres értékhatár. Ha nem üzletszerű tevékenységből származik ez a bevétel, akkor 600 ezer alatt valóban nem kell se bevallani, se adót fizetni.


Ha viszont a tevékenységed üzletszerű, akkor az első forint nyereségből is adózni kell.

2012. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ha adobevallasat nem keszitek, akkor hogy adozom le?"


Ha dolgozol valahol, akkor adót vonnak. Persze ha nem feketén teszed... Namost nem mondhatod azt a munkahelyeden, hogy november van, neked 600000 alatt lesz az éves kereseted, ne vonjanak adót.

Ha eladsz pl interneten, akkor az abból származó jövedelmet 200000Ft-ig nem kell bevallanod. Afölött igen, de ez meg eléggé önbevallós dolog.

2012. nov. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 200 ezres limit tavaly volt, 2012. január 1-től a 600 ezres bevétel a határ, de hangsúlyozom csak nem üzletszerű tevékenység esetén!
2012. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

18 év alatti vagyok, és az iskolámnak készíteka műsorairól felvételeket.

A DVD elkészítéséek anyagköltsége van, ezért jelképesösszegért adom.

Most egy olyan műsorrólkészítettem felvételt, ahol távolról jöttek, ezért készpénzben nem oldható meg az eladás. Bankszámlán keresztül is utalhatnának, csak nem tudom, hogy a NAV mit szólhozzá. Kb. 30 utalás lenne 1000 Ft alatt.

Ez ennyire legális?

2012. nov. 4. 08:51
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fogja érdekelni a NAV-ot.
2012. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
NAV ellenőr vagyok, ha már így bejelentkeztél, hamarosan rádnézünk. Semmilyen jövedelem sem legális, amíg nem fizeted be a felét nekünk.
2012. nov. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak egy baratomnak kerdeztem, mert nincs internetuk.

Eltetszik nekem hinni? :D

2012. nov. 4. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!