Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell bejelölni szerintetek...

Mit kell bejelölni szerintetek 1258-as?

Figyelt kérdés
Műkörmös vagyok és a 1258-as bevallásnál elakadtam a 12-01oldalon hogy szükség van e középfokú végzettségre amennyiben ön egyéni vállalkozó és /vagy..... mit jelöljek igen vagy nem?
2012. nov. 7. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
ezért tartjuk a könyvelőt.... és elvileg mivel ehhez kell végzettség I-betűt jelölsz és 108 ezer alapján kezded számolni a többit....
2012. nov. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

:D

Egy könyvelő ma már években és mennyiségben számolva közel annyit tanul, mint egy orvos, mire tud annyit, hogy önállóan tudjon dolgozni.

S miközben az orvos ha egyszer megtanulta, hogyan kell a sérvet megoperálni, azt ugyanúgy fogja 20 év múlva is csinálni.


A könyvelő munkájának alapja = adótörvények nemcsak évenként, de éven belül többször is változnak.

És az ország nagyobbik részre még mindig azt hiszi, hogy majd a net-en összeszedi azt az ismeretet ebből a szakmából ingyen, amire éppen szüksége van, és símán megspórolja a könyvelő díját.

2012. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen,csak nekem olyan könyvelőm volt aki elfelejtette beküldeni a bevallásokat és nekem kellett utána nézni a dolgoknak, jah rosszabb esetben jött a navos felhívás h ön egyéni vállalkozó ez meg ez hiányzik!

Jah és fizettem is érte havonta!

Egyébként pénzügyi végzettségem van+dolgoztam könyvelő irodába!

2012. nov. 8. 08:43
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de sejtettem h azt kell jelölni!
2012. nov. 8. 08:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: ezért kell a könyvelővel szerződést kötni, és a könyvelővel beadatni a bevallásokat, akkor ugyanis őt bírságolják a be nem adásért. És persze fizetni a könyvelési díjat. Én például csak okkal nem adom be az ügyfélnek a bevallásait, pl. ha nem fizet, akkor felmondom a szerződésem, és törlöm a nevemről... Vagy koca könyvelőt fogtál ki, vagy nem fizettél, általában ez a kettő lehetséges.


Normális könyvelőnek van felelősségbiiztosítása, mérlegképes regisztrációs igazolványa, ezeket kérésre meg is mutatja, köt szerződést, és ad számlát, ha fizetsz....


Ha ezeket nem kérted tőle, igazából a te felelőtlenséged, és csatlakozva az utánam szólóhoz, nekem is az idegeimre megy, hogy azt hiszik, mindent meg lehet kapni ingyen is.


A boltban sem adnak kenyeret pénz nélkül, de tőlünk elvárják a szolgáltatást sokszor ingyen, és még nekik áll feljebb, ha valami nem kerül benyújtásra, bár igaz már két tértis levél visszajött tőle... A legutóbbi, aki számonkérte rajtam hogy az elmult négy évben míg elfelejtett jelentkezni miért nem került benyújtásra semmi, és miért van kényszer végelszámolás alatt a cége, és különben is hol az anyaga meg a bélyegzője...


Hát most kommentáljam?


Majd jövőre KATA-zhattok nélkülünk, mert azt állítólag lehet, bár én befizetek rá... DE lelke rajta mindenkinek

és nyugodtan lehet lepontozni.

2012. nov. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Amíg nyugdíjazás miatt be nem zártam a saját könyvelő-irodámat, nekem is megvolt a regisztrációm, évente vettem részt és persze fizettem a kötelező továbbképzés költségeit.

A minden ügyfelet bejelentettem az apeh-hoz a saját ügyfélkapum alá, és mindegikkel megkötöttem a szerződést.


Ugye azt tudni kell, hogy akinek az ügyfélkapuján a bevallások bemennek, ha azokkal kapcsolatban gubanc van, az apeh annak címezi a büntit, akinek az ügyfélkapujáról az a bevallás bement, vagy éppen be sem ment.!!!!

Ezért nem minden, hogy ki milyen könyvelővel köt megállapodást!

Ha a könyvelő azt kéri, hogy nyiss ügyfélkaput a saját nevedre, akkor az azt jelenti, hogy ő a felelősséget átpakolta a te válladra!!!!


Persze, ha eltelt 3 hónap úgy, hogy nem fizetett, akkor én is törtettem a 180-ast, és piros selyemszalaggal átkötve adtam vissza az ügyfélnek az anyagot.

Viszont az ügyfélnek nem kellett a saját bevallásával és hasonlókkal foglalkoznia.

Nem is volt semmi gondunk egymással, nagyon sokan majdnem sírtak, amikor közöltem, hogy részemről vége. De becsületemre legyen mondva, minden ügyfelemnek ajánlottam tevékenységéhez és pénztárcájához mérten szükséges és megfelelő másik irodát, akivel szintén lebeszéltem a dolgokat, nem maradtak az utcán, könyvelő nélkül!

Ez évekkel ezelőtt volt, sátoros ünnepeken még mindig kapom tőlük felköszöntő telefonokat. Ez jólesik.

2012. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nálam az a módi, hogy a nevemre veszem őket, egyúttal javaslom hogy nyissanak saját ügyfélkaput is, így ők is látják mit teszek vagy mit nem.... Ha valakit nem veszek a nevemre, azt indokkal teszem, pl. visszatérő vendég, aki már eccer carban hagyott...
2012. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!