Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartozás eltörlése (NAV) után...

Tartozás eltörlése (NAV) után nem törlődik a késedelmi pótlék is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tizenéves koromban aláírtam pár papírt egy rokonnak, amit nem kellet volna. 1-2 földterület került a nevemre, persze az illetékek is. Mivel a rokon nem fizette ki, ezért az én tartozásom lett:/ Szerencsére most már huszonéves lettem, ügyvédet fogadtam mivel lejárt az 5 év elévülési idő.

A NAV törölte is a tőketartozást, viszont a késedelmi pótlékot még mindig követelik tőlem. Vagyis kiszámlázták az éves folyószámlában.

Ha eltörlik a tőketartozást, akkor a késedelmi pótlékot nem kéne szintén eltörölni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. nov. 11. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A tőke-tartozás megfizetésének, vagy éppen a te esetedben törlésének napjáig felszámított késedelmi kamatot meg kell fizetni.

Arra viszont figyelj oda, hogy a kiszámolt késedelmi pótlékra újabb késedelmi pótlékot nem pakolhatnak rá, tehát a késedelmi pótlék késedelmes megfizetése esetén, semmi retorziót (=újabb késedelmi pótlékot) nem számolhatnak.

2012. nov. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A késedelmi pótlékra újabb kamatot nem raktak rá, ugyanannyi mint múlt évben szerencsére. Sajnos azt hittem, hogy ha törlik a tőketartozást, akkor a késedelmit is:/

2012. nov. 11. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, amit a 2-eske felpakolt linket, azt még esetleg meg lehet próbálni, attól függ, mekkora összeg az a késedelmi pótlék, amit követelnek. Tehát attól függ, hogy ha jelentős összeg, akkor még megéri megpróbálni a pótlékot is töröltetni, mivel az alaptőke kivetése eredetileg is tévedés volt, és azt már törölték.


De ha a pótlék összege viszonylag alacsony (1-2 ezer Ft), akkor lehet, hogy én befizetném, mert mire levelezés ide-oda, postaköltség, illetékbélyeg stb. lehet, hogy többe kerül.

2012. nov. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért kérdezed meg mégegyszer? Már kaptál rá választ.
2012. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"De ha a pótlék összege viszonylag alacsony (1-2 ezer Ft), akkor lehet, hogy én befizetném, mert mire levelezés ide-oda, postaköltség, illetékbélyeg stb. lehet, hogy többe kerül."


Sajnos jóval nagyobb összegről van szó, 200 ezer Ft csak a késedelmi pótlék, ezért is kérdezem meg másodjára is, mert minél többen válaszolnak, annál többet tudok meg a témáról úgymond. Ügyvédhez nem akarok ismét fordulni, mert egy találkozásért nem kevés pénzt kér el.

Írtam egy jogi fórumra is, ahol jogászok-ügyvédek válaszolnak a kérdésekre, de sajnos nem válaszolt senki sem a kérdésemre.

A NAV-nál amikor bent voltam, nem tudtak semmi választ mondani a kérdéseimre, mivel ahol most lakom, itt csak ideiglenes lakcímmel rendelkezem, ezért csak a rendes lakhelyemen tudnának belenézni az aktámba, viszont az az ország másik felén van, és se időm se pénzem utazgatni annyit.

Kitöltöttem egy nyomtatványt is már, mivel a NAV-nál ilyen Call Center van, és addig nem adnak személyre szóló tájékoztatást telefonon keresztül, amíg nem kapok egy PIN kódot, mert a sima adóazonosító nem elég ha megadom a telefonban. Persze az a PIN kód hetek múlva jön csak meg:/

2012. nov. 11. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Értelek. Ez esetben:

- bemégy az önkormányzathoz, nyiss egy ügyfélkaput

- ha az megvan, akkor a magyarország.hu-n hozzáférsz az apeh-nyilvántartásban a saját oldaladhoz, onnét letöltöd a folyószámla-egyenlegedet.

- megkeresel vele egy könyvelő-irodát, hogy az eltörlésre a szükséges nyomtatványt + kérelmet készítse el, és az ügyfélkapudon keresztül bekülditek. Ezt pár ezer Ft.-ért megcsinálja akármelyik hozzáértő szakember. Jóval kevesebb, mintha ügyvédhez szaladgálsz.

2012. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!