Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Angliába dolgozok. Nem vagyok...

Angliába dolgozok. Nem vagyok még 25 éves. Megéri túl lépni az adó-visszatérítés összegét?

Figyelt kérdés

810es a tax code-om. 21éves vagyok, és 6.19es órabérbe vagyok. megéri túl lépni azt az összeget amit később vissza kapnék vagy nem?

ha kell még vmi infó, h tudjatok segíteni kérdezzetek, csak én még nem vagyok tisztába mindennel!


Előre is köszi a válaszokat! :)


2012. nov. 11. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:
az nem úgy van. nézd meg, hogy mi van a tax code-od után, van ott egy c betű, vagy hogy cumulative? mert a legtöbb embernek ez a tax codeja, és az azt jelenti, hogy minden fizetési periódushoz meg van határozva,hogy addig az évben mennyi az adómentes kereset. az adódat meg úgy számolják ki, hogy megnézik, hogy ez mennyi, és ahhoz képest mennyi adót fizettél már be. és a különbsége lesz az adott fizetési periódusra az adód.
2012. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szóval, ha visszakapsz, azt rögtön visszakapod (ha cumulativeon vagy), itt nincs olyan, hogy majd később. max. ha rossz kódra tett az adóhivatal.
2012. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem 810L 0 a pontos kodom. akk ez most mit jelent?? :)
2012. nov. 11. 21:45
 4/10 A kérdező kommentje:
amugy meg én ugy tudom h 25éves korig nem kapom vissza... akk most mi van? hogy van? :)
2012. nov. 11. 21:46
 5/10 anonim ***** válasza:

a korodnak semmi köze az adódhoz. NI-t nem fizet az ember 16 éves kora alatt. meg 65 felett.

az a nulla szerintem inkább egy c betű lesz. nincs utána olyasmi, hogy W1, Wk1, vagy M1, Mth1? mert akkor nem igazítják az évre, hanem úgy veszik, mintha mindig az első hét/hónap lenne. most month 8 van, (nov. 6tól dec 5ig), szóval, a te adómentes kereseted eddig 5406.08. ezt vond le az évben eddig keresett pénzedből, és vedd annak a húsz százalékát. ez az, amit az évben be kellett fizetned adóra. ha az eddig befizetett kevesebb, akkor a különbséget vonják, ha több, akkor meg kapsz vissza adót. nem év végén, és semmi köze nincs a korodhoz.

2012. nov. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nincs semmi más betű mögötte és tuti h 810L 0 van a papíron. amugy még csak most kezdtem el dolgozni okt 26 tól, és csak part time job.

köszi az összes infót! :)

2012. nov. 12. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor biztos gépelési hiba:) ha nincs utána,hogy week 1, vagy month 1, akkor cumulativeban vagy, szóval folyamatos az igazgatás. a nulla lehet, hogy valami másra utal, akkor a tax codera tuti nem.
2012. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi:) és esetleg azt még nem tudod h mi van a home office-al? meg mi lesz januártól? h kilép az eubol anglia?
2012. nov. 13. 10:30
 9/10 anonim ***** válasza:
ha a Home office a worker's registration schemet jelenti, akkor az már nincs, tavaly áprilistól, de lehet, hogy már két éve. azt nem hallottam, hogy tuti kilépne az euból anglia, gondolom, ha tényleg kilép, akkor majd megmondják, mit kell tenni.
2012. nov. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Igen arra gondoltam. sokat segítettél.:)
2012. nov. 14. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!