Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi lesz így az adóvisszaté...

Mennyi lesz így az adóvisszatérítésem?

Figyelt kérdés
gyesről mentem vissza,júl.1-én dolgozni..visszamenőleg megkapom a gyerekkedvezményt két gyerek után??
2012. nov. 13. 03:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg a munkahelyen nem adják meg (nem tehetik), azt a részét az adóbevallásban tudod majd érvényesíteni.


Július 01-jétől van lehetőséged év közben is igénybe venni ezt a kedvezményt onnan, ahonnan jövedelmet kapsz. Ott jelzed, hogy jogosult vagy családi kedvezményre, és egy nyilatkozat kitöltésével el is van intézve a dolog. Onnantól kezdve, hogy ezt a nyiltkozatot megteszed, és átadod a jövedelmet kifizetőnek, Ő köteles azt figyelembe venni az adóelőleg levonásánál.


Két gyermek után havi 125.000 Ft ADÓALAPOT! csökkentő kedvezményt jár. Ez adó összegre lebontva 20.000 Ft plussz pénzt jelent Neked, ha legalább ennyi adókötelezettséged lenne egy hónapban.

Hogy értsd: Ha egy hónapban annyi a fizetésed, hogy csak 16.000 Ft lenne utána a személyi jövedelemadó, akkor nem lesz belőle 20.000 Ft plussz, csak 16.000 Ft, mivel több kedvezményt nem kaphatsz, mint amennyi adót fizetnél, de maximum 20.000 Ft lehet Nálad. Tehát, ha a jövedelmed után az adó összege 32.000 Ft lenne, akkor is csak 20.000 Ft kedvezmény jár két gyermek után, így 12.000 Ft-ot levonnánad adó(előleg) címen.

2012. nov. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kicsit érthetetlenül fogalmaztam:

Mivel a GYES "adómentes", ezért adókedvezményt sem tudsz érvényesíteni utána. Alapból július 01-jétől tudtad volna igénybe venni év közben is ezt a kedvezményt, de mivel visszamenőleg nem adják meg sehol, ezért csak onnantól kezdve tudják figyelembe venni, amikortól azt a bizonyos nyilatkozatot átadod a jövedelmet kifizetőnek. Tehát ha most kaptál észbe, és még a következő bér számfejtése előtt megkapja a munkáltatód, akkor már figyelembe tudja venni azt, de csak ettől az időponttól kezdve...


Az "elmaradtakat" pedig az év végi adóbevallásban érvényesítheted egy összegben, utólag.

2012. nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem gond hogy nem igényeltem,mert kértem az adókedvezményt,csak az adóvisszatérítésnél mennyi pénzre számíthatok...abban tudnátok segíteni..

köszönöm a válaszokat:)

2012. nov. 13. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Leírtam már: két gyermek után havi 125.000 Ft az adóalap kedvezmény. Azokra a hónapokra jár, amely hónapokban akár 1 napig is a háztartásodban eltartottad a gyerekeket.

Ha egész adóévben így volt, akkor 12 hó x 125.000,- a kedvezményed összege, vagyis 1.500.000,- Ft. Ez adóösszegre lebontva 240.000,- Ft-ot jelent. Ennyivel kevesebb adót kell fizetned a kedvezmény igénybevétele miatt az államnak. De ha Te még ennyi adót sem fizetnél (mert olyan alacsony az adóalapod), akkor nem ennyi az összeg, hanem az adóalap mértékétől függ.

Nem tudom, hogy érthető-e?


Példa:


Július 1-jétől az alábbi bruttó béreid vannak (adóalap):

07. hó 98 ezer

08. hó 110 ezer

09. hó 56 ezer

10. hó 147 ezer

11. hó 87 ezer

12. hó 36 ezer

Összesen: 534 ezer forint a bruttó, adóköteles jövedelmed, ami egyben az adóalapod is. Ez után vontak 85.440 Ft személyi jövedelemadó előleget az év közben.

Ezzel szemben van 1.500.000 Ft adóalapot csökkentő családi kedvezményed a két gyermek után.


Adóalapod 534.000, ebből levonva az 1.500.000,- Ft-ot = 0,- Ft az adóalap, aminek a 16 %-os adómértéke szintén 0,- Ft. Tehát nincs adófizetési kötelezettséged. De Tőled év közben vontak 85.440,- Ft-ot, így év végén ezt az összeget visszaigényelheted az államtól a bevallásod elkészítésekor.


Így már OKÉ?

2012. nov. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen,köszi...
2012. nov. 13. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!