Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóazonosító jel igazolás hol...

Espan kérdése:

Adóazonosító jel igazolás hol kérhető?

Figyelt kérdés
Ellopták az irataimat, benne az adókártyámmal. Hol tudnék pótlást kérni, illetve - mert szükségessé vált a héten - erről egy igazolást kérni?

2012. nov. 13. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Apeh területileg illetékes képviselete. Azt tudnod kell, hogy az adószámod (Adóazonosító jeled) nem változik, tehát ha nagyon gyorsan kell, akármelyik régebbi űrlapról, adóbevallásról, munkáltatói/iskolai papírról lenézheted. A kártyát majd postán küldik, de az igénylést is intézheted postán. Hívd fel őket telefonon, vagy nézd meg a www.magyarorszag.hu portálon vagy a NAV honlapján.
2012. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Csak a teljesség kedvéért: az Apeh már NAV. Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
2012. nov. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi.
2012. nov. 14. 17:58
 4/4 anonim válasza:

2013. június 21-én a következő volt a menete:

NAV info pultnál kaptam egy 13T34 nevű adatlapot, amin fel kell tüntetni az adataidat és, hogy miért kéred az adókártyát.

Ha első alkalommal igényelsz vagy adat módosítás céljából, akkor ingyenes, minden egyéb esetben 3000.- Postai csekken vagy átutalva lehet fizetni... Amíg elkészül, kaptam egy igazolást, ami tökéletesen megfelel az adókártya helyettesítésére. Továbbá nem kell már egy napot rászánni, mert lehet időpontot foglalni 2 nappal előbb (!) a neten [link] és max. 10-15 perc alatt kész az egész.

A számod nem változik, ezért használhatod tovább nyugodtan a régit. (mármint kártya nélkül is a számot)

2013. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!