Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozónak eltűnt a...

Egyéni vállalkozónak eltűnt a nyugtatömbje. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok, ez volt az első nyugtatömböm, de eltűnt. Egyszerűen sehol sem találom. Kell ezt valahol jelenteni, vagy van emiatt valami büntetés? Köszi

32F



2012. nov. 14. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be a NAV-hoz, és ott érdeklődj, hogy mi a teendő ilyenkor.
2012. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kell jelenteni, a könyvelőd tud segíteni neked benne...
2012. nov. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A számlatömb elvesztését nem köteles bejelenteni a tulajdonos az adóhatóságnál –, ugyanakkor célszerű az elvesztés tényét - az esetleges visszaélések elkerülése érdekében - közzététetni, például a Pénzügyi Közlönyben. Az érvénytelenítendő számlatömb (nyugta) esetében fel kell tüntetni a vállalkozó (vállalkozás) nevét, székhelyét, valamint a tömb sorszámát (tól-ig) és az érvénytelenítés napját. Az érvénytelenítés bizonyítékát (pl. a megjelent közlönyt) az adó megállapításához való jog elévüléséig meg kell őrizni.


Mivel a nyugtán nem kell vevőt feltüntetni, nem tudom, hogyan kell eljárni, de elveszett számlatömb esetén, ha már tartalmazott kitöltött számlát, akkor a számla hiteles másolatát el kell kérni a vevőtől.

2012. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Be kell jelenteni az apehnak, ugyanis ha nem teszed, és ellenőrzéskor sorszám szerint hiányzik, akkor azért bírságolnak!
2012. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!