Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kit büntet a NAV, ha több a...

Kit büntet a NAV, ha több a fizetésem, mint amennyi papiron szerepel?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A kérdésem a következő lenne: Amennyiben egy olyan munkahelyen dolgoznék, ahol nem kapok bérpapirt fizetéskor, de valószinüsíthető, hogy kevesebb összeg állna a bérpapiron, mint amennyit kézbe kapok, akkor ezt hol tudom jelenteni, továbbá melyik fél a vétkes ilyen esetben? A különbözet után nekem kell-e bármilyen büntetést esetleg a fennmaradó összeg után adó-t fizetnem, vagy ez a munkáltató kötelessége, igy neki is kell megfizetni? Tisztelettel, Tarr József

2012. nov. 21. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindkét fél, ugyanis te sem vállalhatsz szürke foglalkoztatási jogviszonyt, tehát én nem nagyon ugrálnék...
2012. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A munkaszerződésedben benne kell, hogy legyen a bérezésed.


Ha ettől eltér akkor mindkettőtöket.

2012. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem... Nem is terveztem "ugrálni", de foglalkoztatott a kérdés, ráadasul állásra van szükségem, de igy nem tudom elfogadni...

Köszönöm a válaszokat!

2012. nov. 21. 11:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkét felet.
2012. nov. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz bérpapírt, könnyen elképzelhető, hogy nem is vagy bejelentve!

Ügyfélkapus regisztrációval egyébként utána tudsz nézni, hogy bejelentettek-e, ill. mennyit vallanak be utánad.

Csendben megjegyzem, hogy ha kevesebb áll papíron, de az ígért pénzt megkapod, akkor jobban jársz, mert a munkaszerződésedben szereplő összegen felüli pénzből nem vonnak semmit.

Ha bankszámlára kapod a pénzt, akkor annak nyoma van, nem utalhat kevesebbet, mint amennyiben megállapodtatok.

2012. nov. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel elfogadtad ezt a helyzetet, és tűrted, ezért Te is büntethető vagy, mivel magatartásoddal "beleegyeztél" ebbe.
2012. nov. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!