Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki a megoldásban?...

Segítene valaki a megoldásban? A feladat eredménye Bruttó érték=4720000 csak nekem sehogysem jön ki.

Figyelt kérdés
Egy vállalkozásnál az egyik termelőgép hasznos élettartama 8 év. A gépek 3,75 év alatt elszámolt értékcsökkenése 3168000Ft.A értékcsökkenési leírás az évek száma összegének módszerével .Határozza meg a bruttó értéket ,ha az üzembe helyezéskor meghatározott tervezett maradványérték 112000Ft.
2012. nov. 29. 10:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nekem sem.

Valami itt nem stimmel, ugyanis, ha 3,75 év alatt 3.168.000 az elszámolt értékcsökkenés, akkor nagyon kevés bruttó értéknek a 4.720.000,- Ft már ránézésre is.


Éves értékcsökkenés eddig: 3.168.000,- : 3,75 év = 844.800,- Ft/év.


Nekem a végeredmény - figyelembe véve a maradványértéket is - 6.870.400,- Ft.


Ez nem egy beugratós feladat azért, hogy észre veszed-e a tévedést?

2012. nov. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem sem jön ki, pedig nem hiszem hogy beugratós ,számvitelből kaptam egy példatárat ahol a megoldás nincs levezetve szimplán csak az eredmény van odaírva.Próbálgattam ,hogy jön ki de nekem nem sikerült megoldanom úgy hogy a könyv szerinti eredmény jöjjön ki.Köszönöm a válaszod.
2012. dec. 1. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!