Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adónemen pont annyi többlet,...

Matt424 kérdése:

Adónemen pont annyi többlet, mint amennyi adót fizettem. Visszaigényelhetem?

Figyelt kérdés

Röviden: tavaly dolgoztam Ausztriában, de távmunkán, tehát ide adóztam. A lényegi rész 2 hónapig tartott, tehát a 3 hónapos próbaidő le sem telt. Addig fizettem a megfelelő mennyiségű adót. Nemrég jött a levél, hogy adónemen többletem van, és pont annyi, amennyi adót én korábban befizettem.

Én ezt most visszaigényelhetem? "Hivatalosan" ez volt az első munkám, és 2 hónap volt az egész. Muszáj megkérdeznem, mert az ember ezekben a dolgokban sosem lehet elég biztos.

Előre is köszönöm!


2012. dec. 4. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy a megfelelő bevallást is beküldted-e, vagy csak fizettél. Ha a bevallás nem nem be, akkor a most kimutatott túlfizetés csak látszólagos, és nem jár vissza.

Ha bevallást nem küldtél be, nagyon gyorsan pótolni kell!


Amikor beküldjük a "Bevallás"-t az egyes adófizetési kötelezettségünkről, akkor a NAV azt az összeget lekönyveli, és várja a pénzt. Addig amíg a pénz be nem érkezik, a bevallott összeg ezen a kimutatáson, mint hátralék jelentkezik. Amikor befizeted, a hátralékként kimutatott összeg eltűnik, a bevallás és befizetés között nincs különbség, az egyenleg nulla.


Túlfizetés csak akkor jelentkezik, ha vagy nem küldted be a bevallást, vagy beküldtél ugyan, de az abban szereplő összegnél ténylegesen többet fizettél be.

2012. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Adót befizettem minden hónap végén amikor jött a fizetés. Kaptam fizetést szeptermberre és októberre, az adót pedig október elején és november elején egyből utaltam is.

Tavasszal pedig beküldtem a bevallást a befizetett adóról.

A többlet viszont pont annyit mutat, mint amennyi adót fizettem a két hónap alatt.

2012. dec. 4. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!