Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes Nyugdíjpénztár tag...

Önkéntes Nyugdíjpénztár tag vagyok!? Többi lent!

Figyelt kérdés
Jövő márciusban jár le a 10 év. Eredetileg szerettem volna megszüntetni, de nem érem mennyit is kell utána adózni. A töke olyan 600ezer, a hozam pedig 210ezer forint. Azt értem, hogy a hozam kamatmentesen kivehető, de ha meg is akarnám szüntetni mennyit vonnak a tökéből? Jól értem, hogy a felét is elviheti az adó? Százalékot lehet tudni egyáltalán?
2012. dec. 4. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem vonnak le belőle semmit.
2012. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha megszüntetem a tagságomat a tőkéből tuti kell adózni valamit!
2012. dec. 4. 15:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés,e miatt nem mertem még én se belefogni.Én is meg szeretném szüntetni,tehát az összes pénzt szeretném megkapni,de adózni kell és én sem tudom,hogy mennyit.De az biztos,hogy minél később veszem ki a pénzt annál kevesebb adót kell utána fizetni.(nekem már 12.évem idén)Szerintem a felét biztos,hogy nem viszi el az adó.
2012. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na azt sikerült megtudnom, hogy nekem akinek 10 éve van meg 16% Szj-t, és 27% Eho-t kell utána fizetni, de csak a tökének, ez összesen 43%.

10 év után a tőkerész személyi jövedelemadó köteles aránya a várakozási idő leteltét követően évente 10%-kal csökken.

Valahogy így:

A kötelező várakozási időszak letelte évében és az azt követő első évben a kifizetett összeg teljes egészében adóköteles jövedelem,

második évben kifizetett bevétel 90 %-a,

harmadik évben kifizetett bevétel 80 %-a,

negyedik évben kifizetett bevétel 70 %-a,

ötödik évben kifizetett bevétel 60 %-a,

hatodik évben kifizetett bevétel 50 %-a,

hetedik évben kifizetett bevétel 40 %-a,

nyolcadik évben kifizetett bevétel 30 %-a,

kilencedik évben kifizetett bevétel 20 %-a,

tizedik évben kifizetett bevétel 10 %-a adóköteles jövedelem.

A várakozási idő leteltét követő tizedik évet - 20 év tagsági viszony - követően kifizetett bevételt a jövedelem megállapításánál nem kell figyelembe venni.

Vagyis a 2007. december 31-ig teljesített befizetetésekből keletkező tőkerész a belépést követő 21. évben már adómentesen vehető fel.

Szóval legalább 21 évig jó lenne megtartani! :)

Erre jutottam!

2012. dec. 6. 13:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és a hozam után nem kell fizetni semmi adót. 10 év után ki lehet venni, és utána pedig 3 évente szintén kivehető.
2012. dec. 6. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megosztottad ezt az infót. Nekem nagyon hasznos volt, bár még kismiska vagyok, csak 4 év tagság. Thx!
2012. dec. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!