Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Önkéntes nyugdíjpénztár tag...

Önkéntes nyugdíjpénztár tag voltam 2007-től 2010-ig. Felmondtam a szerződést, ezután ki kellett fizetnem az apeh fele, és az egészségügyi biztositás fele.2010-ben újra megkötöttem, és közbe 2011 december 9-én kértem a megszűntetését?

Figyelt kérdés
mivel nyugdíjba mentem, bevittem a biztosítóhoz a határozatot hogy nyugdíjba vonultam, ott azt mondták hogy nem kell az apeh fele adóznom?De ma Felhívtak telefonon hogy nem tudom felvenni a pénzem úgyhogy ne legyen adó köteles, mivel a hozamot és a teljes összeget felvettem 2007-2010 közötti összeget, és megkellene várnom a 2013 hogy adómentes legyen mit gondoltok erről?
2011. dec. 20. 19:50
 1/1 anonim válasza:

Ezt találtam:

Abban az esetben viszont, ha egyszer kifizetést kér az egyéni nyugdíjszámlán lévő összegből (pl. 2010. márciusában), akkor a tagsági jogviszony fenntartása mellett egyéni számlájáról leghamarabb csak 3 év múlva (pl. 2013. márciusában) rendelkezhet újra, kivéve, ha időközben nyugdíjszolgáltatásra válik jogosulttá.


Itt olvastam: [link]

2012. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!