Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha elhelyezkedek a közmunkáské...

Ha elhelyezkedek a közmunkásként, és mellette szeretnék egyéni vállalkozóvá válni, akkor megközelítőleg mennyi összkiadásom lesz havonta a vállalkozás után?

Figyelt kérdés

Tehát közfoglalkoztatott lennék a jövő évi közmunka programban(megvab a heti 36 óra+tb+stb...havi jövedelem pedig bruttó 45 körül), és mellette egyénileg vállalkoznék internetes reklámok megjelenítésével a weboldalamon. Mennyibe kerülne ez nekem havonta (megközelítőleg)? Mennyit kellene a vállalkozás után fizetnem?


[alapvetően az a célom, hogy ezt a netes tevékenységet teljesen legálisan, mégis kifizetődően tudjam csinálni]


Minden ötlet / tanács érdekel!

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. dec. 8. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha egyéni vállalkozó leszel,akkor megszűnik a közmunka. Tehát annyit kell fizetned a vállalkozás után,mint bárki másnak.
2012. dec. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éppen azért tettem fel a kérdést, mert úgy tudom, hogyha valaki nem főállásban, hanem mellékállásban foglalkozik ezzel, akkor kedvezményesebb sok szempontból a bejelentett munkahely végett. Engem az éredekelne, hogy mennyivel kedvezményesebb ahhoz képest ez, mint ha valaki teljesen főállásban csinálná, és emellett tényleg minden kiadást neki kellene önerőből megfizetnie. Ötletek? : )
2012. dec. 9. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen létezik mellékállásban a vállalkozói,de nem közmunka mellett. Ha kiváltod a vállalkozóit,akkor megszűnik a közmunka,tehát főállású vállalkozó leszel.
2012. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kék kolibri ***** válasza:
Közmunka mellett másodállásban sem lehetsz egyéni vállalkozó. Ez a törvény.
2014. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!