Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor nem kell adóznom...

Ilyenkor nem kell adóznom online póker után?

Figyelt kérdés
Ha magyar állampolgár vagyok, van is magyar lakcímem, de életvitelszerűen másik (EU) országban lakom és ott is dolgozom, ahol a szerencsejátékból szerzett nyeremény adómentes, akkor nem kell fizetnem adót?
2012. dec. 17. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem ne próbáld meg, mivel az online poker hazánkban illegális
2012. dec. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés bevétel létezik ami adómentes. Ez sem az, csak nem lehet visszakövetni. A legtöbben itthon úgy csinálják, hogy külföldi bankból játszanak, így az itthoni adóhatóságnak nincs nyomozati jogköre.
2012. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 hájaaa ***** válasza:
Ha olyan országban játszol ahol legális/adómentes és van ottani számlád és nem a magyarra kéred ki, akkor kijátszottad az Adóhivatalt és nem kell valóban adót fizetni. Arra viszont figyelj hogy ne itthon költsd el...
2012. dec. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. szerintem nem olvastad végig a kérdésem, nem otthon játszom. nem is ott lakom, de van magyar címem is. Angliában élek már 4 éve, de nem vagyok állampolgár.


A többieknek köszönöm a véleményét, de akkor nem tudjátok, hogy ez így legális-e? mert tulképp 2., 3., azt mondjátok, hogy kijátszom az adóhivatalt. De hát ha itt dolgozom, itt élek, itt fizetek adót, és itt is pókerezem, akkor mit kéne csinálnom, csak mert magyar állampolgár vagyok? A pókerszámlámon is ez a lakcímem van bejelentve, mert ide érkeznek a számlák. Szeretnék nyugodtan játszani és nem azt érezni, hogy bárkit is kijátszom, de akkor erre nincs szabályozás?

2012. dec. 17. 22:19
 5/12 anonim ***** válasza:

A szerencsejátékok után normál esetben sem kell adót fizetned, mert a nyereményből az már le van vonva

Ha viszonylag kis összegeket nyersz az a kutyát se érdekli, ha nagyot, akkor meg túlságosan nagyot kell nyerned,h felfigyeljenek rá és intézkedjenek.

De ha külföldön laksz, akkor célravezetőbb lenne az ottani lakosoktól érdeklődni ezügyben.

2012. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Itt már érdeklődtem, nem kell adózni. Viszont az én gondom az, hogy magyar állampolgár vagyok és van bejelentett magyar lakcímem is (nem jelentkeztem ki, szerintem nem is fogok, csak ha nagyon muszáj). Szóval ez a gondom, hogy ilyenkor az állampolgárság szerint vagy a lakhely szerint (ami viszont papíron mindkét ország, de valójában 4 éve már csak látogatóba megyek haza) kellene-e adózni. Erről tudsz esetleg valamit? Köszi!
2012. dec. 17. 22:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Pontosan nem emlékszem rá -keress utána- de az rémlik, hogy ha egy évben egyfolytában 182 -fél év- napnál többet töltesz külföldön, akkor ott kell adóznod és nem itthon.
2012. dec. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Illetőség megállapítása címszavakra keress, pl ez: [link]
2012. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!
2012. dec. 17. 23:04
 10/12 hájaaa ***** válasza:
Ha nem magyar számlára jön a levett pénz akkor nincs miért aggódnod, hiába van itt lakcímed. Onnantól tud vmit tenni az "APEK" hogy ha van magyarországi számlamozgás.
2012. dec. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!