Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vállalkozásom AM. Amennyiben...

Bolsta kérdése:

A vállalkozásom AM. Amennyiben az EU-ból vásárolok terméket, ott kifizetem az ÁFÁ-t, viszont itthon mint AM nem terhelhetem a terméket ÁFÁ-val? Vagy ha igen mennyivel és, hogy fizetem itthon az áfát? Vagy két áfávalterhelt terméket kellene eladnom?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 09:57
 1/1 anonim ***** válasza:

ÁFA Alanyi Mentességet választottál, vagyis sem a kiadásaid utáni áfát nem igényelheted vissza, sem a bevételeid után nincs áfa befizetési kötelezetséged, tehát áfa-bevallást sem kell készítened.


Ugyanúgy, mint ha itthoni üzletben (áfával növelt) eladási áron vásárolsz bármit, attól függetlenül, hogy te alanyi mentes vagy, az EU-ból történő beszerzések esetén is ki kell fizetned vásárláskor az áfát.


Az árképzés részedről pedig úgy történik, hogy amennyiért megvetted, vagyis amibe neked került (áfával, fuvarral stb .) arra teszed rá a saját hasznodat, és adod el annak, aki azt meg akarja venni.

2012. dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!