Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha állásidőn vagyok, akkor...

Ha állásidőn vagyok, akkor arra az időre is ugyanúgy jár a szabadság vagy azt "elveszik", hisz ez alatt az idő alatt itthon ülök és várom, hogy a cég munkát találjon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Az állásidőre bérezés jár. Mivel a munkáltató a munkaszerződés megkötésével arra vállal kötelezettséget, hogy munkával lát el. Ha ezt nem tudja teljesíteni, akkor állásidőre küld, de fizetnie kell rá, vagy szabadságra küld.


Ha arra gondolsz, hogy a szabadság meghatározásához alap-e az állásidő, akkor azt mondom, hogy igen. Pont azért, mert bérezés jár rá.

A szabadság meghatározásánál azokat az időket nem veszik figyelembe, amelyekre bérezés nem jár. Például fizetés nélküli szabadság. Ez alól is vannak kivételek, mint a gyermek gondozása miatti fizetési nélküli szabadság, stb.


A Te eseted szabadságra "ad alapot".

2012. okt. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, arra voltam kíváncsi, hogy alap-e az állásidő, vagyi hogy mondhatja-e azt a munkáltató, hogy az éves szabadságom pl. 8 nappal kevesebb, mert 4 hónap állásidőn voltam és erre részarányosan levonja a 8 nap szabadnapot, mert szerinte 4 hónapra 8 nap járna, így 8 nap mínusszal vagyok.....
2012. okt. 11. 18:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Szabadság a munkában töltött idő alapján illeti meg a munkavállalót. Ezentúl - a tényleges munkavégzésen kívül - munkában töltött időnek minősül a munkaidő-beosztás alapján történő munkavégzés alóli mentesülés esetei, a heti pihenőnap, illetve pihenőidő, továbbá a többletmunkaidő kiegyenlítését szolgáló mentesülés és az állásidő (aminek tartama munkaidőnek számít)!

Munka törvénykönyve: 55. §. (1) bekezdés, valamint 115. §-a.

2012. okt. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!