Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelőket kérdeznék: kell-e...

Könyvelőket kérdeznék: kell-e adásvételi szerződést készítenem egy számítógépről, mely vállalkozásom használatában van, ha az már a vállalkozói tevékenység kezdetén is a tulajdonomban volt?

Figyelt kérdés

Viszont azt, hogy a tulajdonomban volt, semmilyen módon nem tudom igazolni, mert alkatrészeként lett összerakva, és minden alkatrész használt, garanciáját vesztett cikk.

Elszámolni, az értékét leírni nem akarom, semmit nem szeretnék visszaigényelni utána, azonban a jelenlegi könyvelőm ragaszkodik az adásvételi szerződéshez, és arra lennék kíváncsi, hogy miért, mert nekem nem hajlandó megindokolni.


2012. dec. 20. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen bizonylat mindenképpen kell keletkezzék, ez esetben járható út egy leltár többlet felvételi bizonylat és aztán az értékcsökkenthrető, viszont valahogyan nyilvántartásba kell venni.
2012. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 20. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha költségként még a megvásárolt, használt alkatrészek beszerzési árát sem könyveltétek be a vállalkozásnál, akkor nem tudom miért erősködik.

Ha a megvásárolt alkatrészeket elszámoltátok költségként, akkor viszont az összerakás után aktiválni kellett volna, és mint kész számítógépet nyilvántartani. Ha ez megtörtént, akkor valóban kell az adás-vételi, mert a nyilvántartásból (analitikából) nem fogja tudni mi alapján kivezetni.


Szóval ezeket a részleteket meg kell vele beszélni. Meglehet, hogy igaza van, de a sarkalatos kérdés:

- az alkatrészeket elszámoltátok-e költségként-

- lett-e aktiválva (üzembe helyezve) a kész számítógép?

2012. dec. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 21. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!