Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyeden vagyok (1 éve) két hét...

Gyeden vagyok (1 éve) két hét múlva szülni fogok, ezek után milyen pénz, ellátás illet meg? Miből számolják és? %

Figyelt kérdés
jelenleg másfél éves a kislányom(kb fél évig THgy-t kaptam, most gyeden vagyok, kikerülhető valahogy az hogy a nagyobbik gyerkőcre is végig kapjak valamilyen ellátást, ami normál esetben 3 éves koráig járna, esetleg apuka bevonásával valahogy?mert én ugy értem..hogy most csak egy gyerekre fogok pénzt kapni, aki most fog megszületni, a másik gyerkőcre el is felejthetek mindent.??persze a családi pótlék dupla.dehát??s.o.s.
2009. aug. 23. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, csak egy gyermek után kapsz ellátást egyszerre. Azért, mivel ezzel a pénzzel (tgyás és gyed) az anyuka kieső bérét akarják pótolni. Nem tudtok trükközni vele, csak egy ellátást lehet igénybe venni egyszerre. Az összegét a minimálbér kétszereséből fogják számolni a második gyerkőc után, vagy ha a bruttó béred ennél kevesebb, akkor az lesz az alap. Minden a bruttó béred összegétől függ. Ha nagyobb a minimálbér kétszeresénél, akkor én a helyedben nem mondanám le a gyed-et az első gyermek után, hanem azt venném igénybe addig, míg a nagyobbik gyerkőc be nem tölti a 2 éves kort és utána megigényelném a kicsi után a gyed-et. Mert a kicsi utáni gyed kevesebb lesz, mint a nagyobbik utáni. De ezt azért át kéne még számolni.
2009. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha nagyobb a minimálbér kétszeresénél, akkor én a helyedben nem mondanám le a gyed-et az első gyermek után, hanem azt venném igénybe addig, míg a nagyobbik gyerkőc be nem tölti a 2 éves kort és utána megigényelném a kicsi után a gyed-et. Mert a kicsi utáni gyed kevesebb lesz, mint a nagyobbik utáni. De ezt azért át kéne még számolni."

Már bocs, de a gyed maximalizálva van, pontosan a minimálbér kétszeresből van számolva... Szóval akár max. gyed-et kap a kérdező, akár nem, ugyanannyit fog a másodikkal is kapni. Ki van ez találva, hogy ne lehessen okoskodni...


Kedves kérdező!

Egyszerre egy ellátás jár, pontosan írta az első válaszoló: alapesetben az anyuka kieső bérét hivatott pótolni a tgyás és a gyed. Egy esetben lehet, hogy két gyerek után apa és anya is kapjon ellátást és pediglen akkor ha apa és anya külön-külön neveli a gyerekeket. Elképzelhető olyan élethelyzet, hogy apa neveli a nagyobb gyereket, gyest kap, ami mellett dolgozhat is, Anyuka pedig a kicsit neveli gyed-ből. De ezt a helyzetet a pénz miatt előidézni törvénytelen.

2009. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
szia!köszönöm most már értem.hát velem nem az a gond hogy max gyedet kaptam, sőt elég keveset, ezért aggódom.thgy volt 55000, a gyed meg 50000! akkor ezek után két gyerkőc, és ugyanannyit kapok gondolom..mint eddig, mármint kevesebb lesz a gyed+ a másik gyerkőcre a családi akkor lesz kb annyi? vagy akkor ez igy hogy lesz?
2009. aug. 25. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem lesz feltétlenül kevesebb a gyed-ed.


A pontos számítási mód:

Mivel az igénylést megelőző naptári évben nem volt 180 bérezett napod, ezért a minimálbér kétszereséből vagy ha az kevesebb, akkor a szerződésed szerinti bérből számolják. Mivel írtad, hogy nem max. gyed-et kaptál, ezért a szerződésedben szereplő bruttó bérből számolnak, vagyis ha az első gyerekkel is a szerződésedből számolták (mert pl. nem volt plusz jövedelmed), akkor forintra ugyanannyi gyed-et fogsz majd a másodikkal kapni. És ehhez jön hozzá a kétgyerekes családi pótlék, ami 13300 Ft/gyerek.

2009. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat..alighanem már értem:) köszi
2009. aug. 28. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!