Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély legyek...

Adószámos magánszemély legyek vagy egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

Két éve foglalkozom hobbi szinten babák és játékállatok varrásával. Az utóbbi időben többen jelezték, hogy vásárolnának tőlem játékokat. Ennek szívesen eleget is tennék, de mindenképp hivatalos keretek között szeretném értékesíteni a játékaimat. Arra gondoltam, hogy esetleg a meska.hu oldalon is megpróbálnám árulni a játékaimat.

Heti 40 órás közalkalmazotti munkaviszonyban dolgozok, emellett szeretnék a babavarrásból is némi jövedelemre szert tenni. Havonta maximum 2-4 babát tudnék elkészíteni. Egyforma babákat nem készítenék, tehát ezek mind-mind egyedi alkotások, melyeket kizárólag magánszemélyek részére adnám el.

Az lenne a kérdésem, hogy mindehhez elegendő-e ha adószámos magánszemély leszek, vagy mindenképpen egyéni vállalkozóvá kell, hogy váljak? Nagyon sok oldalt elolvastam már az interneten ebben a témában, de mégsem tudtam megállapítani, hogy melyik a helyes forma. Több babavarró is arra hivatkozik, hogy mivel ez a tevékenység alkotás és nem termékgyártás, ezért elegendő csak az adószámot kiváltani. Máshol azt írják, ha már 2-3 babát értékesítünk, az kimeríti a „rendszeres, üzletszerű” értékesítés fogalmát és egyéni vállalkozást kell indítani.

Köszönöm a segítséget!


2012. dec. 29. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én hasonló cipőben jártam.Mindenképpen ki kellett váltanom a vállalkozói engedélyt,mivel terméket állítok elő még akkor is ha egyediek és ezt árusítom.Mivel főállásom van,így nem fizetek járulékot,de a kiváltásnál rögtön 5500 Ft kamarai tagságit és 3000 FT illetéket kellett kifizetnem csak ,hogy az interneten árulhassam a termékeimet pl. Meskán is.(Dekupázs alkotások és hűtőmágnesek).Plusz havonta 10 ezer Ft-ot fizetek egy könyvelőnek azért,hogy havi pár számlát lekönyveljen és lejelentse a hivatalokba amit kell.Ha ennyit rá tudsz szánni úgy,hogy megérje akkor váltsd ki a vállalkozóit.
2012. dec. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nézz alaposabban utána. Tudomásom szerint adószámos magánszemély is lehetsz, ne siesd el a döntést.

Bocs, hogy megkavartalak, ez a te érdeked.

2013. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik mellett voksolsz és miért? Köszi!
2013. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt nem voksolásról van szó. Amúgy a 2. vagyok. A lényeg azon van, hogy ha el is készíted a babákat, nem biztos, hogy el is tudod mindig adni. A könyvelőt pedig havonta fizetned kell akkor is, ha nincs havi elszámolnivalód.
2013. jan. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!