Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB-t minden hónapban fizetni...

A TB-t minden hónapban fizetni kell? Ellenőrzik ezt?

Figyelt kérdés
Júniusban megszűnik a hallgatói jogviszonyom, és ugye júliustól fizetnem kéne a havi 4350 Ft TB-t. De én csak szeptembertől szeretném, mert nyáron nem valószínű, hogy beteg leszek annyira, hogy orvoshoz kéne mennem (3 éve nem voltam orvosnál). Szóval lehet olyat, hogy pl. X,Y hónapban fizetem, Z-ben meg nem? Amikor orvoshoz megyek, csak azt nézik, hogy az adott hónapra be van-e fizetve a TB? Vagy ha látják, hogy rendszertelen, akkor megbüntetnek?
2008. máj. 31. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A TB-t minden hónapban rendszeresen meg kell fizetni!
2008. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De milyen következménye lehet, ha egy hónapban nem fizetem be, és abban a hónapban nem is veszek igénybe TB-s szolgáltatást?
2008. máj. 31. 15:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Ne kövezzetek meg, nem vagyok csaló. Csak nagyon csóró, én nem tudom fizetni a TB-met, a szüleimnek pedig óriási terhet jelentene. Ezért kérdezem.
2008. máj. 31. 15:50
 4/5 anonim válasza:
100%
Szia! Mindig fizesd be, hisz az ördög sosem alszik, hidd el!! Nekem volt egy vakbélműtétem, februőárban és majdnem kifutottam az időből, 1 nap volt a szerencse. Vasárnap kiengedtek a kórházból és hétfőn már mentem becsekkolni az apehnál a lóvét, ha nem fizettem volna be aznap, akkor 130 ezer lett volna és ez csak egy kis 20 perces rutinműtét!! Én is magamnak fizetem, nem dolgozok jelenleg és tudom h nehéz, de vhogy szorísd ki, muszáj, mert az egészséged mindennél fontosabb! És ha csak szept-ben leszel beteg, akkor is visszamenőleg is be kell csengetni a pénzt! Sziaa!
2008. máj. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha észreveszik hogy nem fizetted akkor megbüntethetnek elég busásan és ki kellene fizetned azt is amit elmulasztottál meg a büntetést is. Persze ellenőrzik, nyilván az orvos csak azt látja hogy éppen akkor biztosított vagy-e amikor mész, tehát fizetett-e valaki tb-t, de az apeh ellenőrzi.
2008. jún. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!