Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok már...

Egyéni vállalkozó vagyok már lassan egy éve. Minden hónapban megteszem a bejelentési kötelezettségemet, de egy fillért nem fizetek. Egyébként a minimálbér után kellene fizetnem de én erre sem vagyok hajlandó! Meddig simlizhetek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez mért lenne simlizés, ha egyszer be is vallod nekik? Az lenne simlizés, ha titokban csinálnád.

Szépen gyűlik a tartozásod, aztán ha megunják, majd jön a végrehajtó a rendőrökkel, és visz minden mozdíthatót. A tartozásod meg addig gyűlik, amíg be nem hajtják teljesen, akár életed végéig. Egyszer majd csak lesz valami vagyonod, vagy jövedelmed.

2011. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
A simlisek azok akik hátráltatják az országot. Felháborító, hogy amikor én több mint 200 ezer forint adót fizetek be egy hónapban akkor jönnek az ilyen hozzáállású emberek, majd elkezdik a kormányt szidni, hogy mind csaló meg tolvaj. Ezen nem ártana elgondolkozni sokaknak. Egyébként ne aggódj, kamatostul be fognak majd mindent hajtani amit nem fizetsz be.
2011. szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Miért hátráltatnám az országot? Te csak fizesd a két kiló adót ha van miből, mert ezek szerint van. Én nem keresek annyit a vállalkozásommal egész hónapban. Egyszerűen nem tudom fizetni. Ha fizetném azt az ötven egy-két ezret a minimálbér után akkor éhen döglenék. Ennyi.
2011. szept. 13. 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:
42%
Már ne is haragudj, de minek olyan vállalkozást egyáltalán fenntartani ami nem jár haszonnal? Mindegy, a te dolgod. Ha a könyvelőd nulláz minden hónapban, akkor adót ugyan nem kell majd fizetned utána, azért nem vonnak majd felelősségre, legalábbis az első revízió erejéig, amikor is pont azt fogjak majd kérdezni amit én most az első mondatomban. A járulék fizetés elmaradásáért viszont keményen meg fognak büntetni, erre készülj fel.
2011. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!