Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozóként mit...

Egyéni vállalkozóként mit tudok leírni az adóból?

Figyelt kérdés
Most szeretnék vállalkozást nyitni, és az lenne a kérdésem, hogy melyek azok a dolgok amiket visszaigényelhetek az adóból? Valamint a visszaigényelt összeget évente egy összegben (adó elszámoláskor) kerül kifizetésre? Válaszokat előre köszönöm!

2013. jan. 6. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mi van? Egyéni vállalkozóként lehetsz kata-s, tételes költségelszámolásos, és átalányadós ev is.


Aztán ott a kérdés, főállású, mellékállású vagy kieg tevékenységű leszel e?

mivel fogsz foglalkozni, lesz -e alkalmazottad, lesz-e külön telephelyed, avagy nem....


De a költségeket leírhatod de a vállalkozás után kifejezetten fizetendő szja keletkezik, és eho keletkezhet, arra tekintettel nincs visszatérítés, csak akkor ha már előlegként megfizetetted a töbletet.


Jelentem a kérdés így megválaszolhatatlan és értelmetlen is. Jelentkezz be egy könyvelőhöz tanácsadásra.

2013. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az SZJA-ból visszaigényelhető összegek jogcímei az évek során egyre szűkülnek. Ezek voltak korábban az alkalmazotti kedvezmény = adójóváírás, viszont a vállalkozót ez a kedvezmény korábban sem illette meg. Benne van a nevében, hogy alkalmazotti kedvezény.

További kedvezmények voltak, és teljesen mindegy, hogy valaki alkalmazottként, vagy egyéni vállalkozóként adózott-e, így pl.

további kedvezmény volt korábban a gyermekek után járó kedvezmény, most családi kedvezménynek nevezik.

Volt lehetőség korábban az életbiztosítások címén kedvezményeket (adóvisszaigénylést) igénybe venni, ha jól tudom, ez már nincs.


Az egy más dolog, hogy egyéni vállalkozóként a bevétel megszerzése érdekében felmerült, számlával igazolt költségeket a költségek között elszámolhatod, így a bevétel mínusz költség különbözeteként jelentkező jövedelemből kell számolni azt az adót, amelyekből a fentiekben már írtam, hogy ki milyen címen vehet esetleg igénybe további kedvezményeket.


Valóban azt mondom én is, keress egy szakmailag képzett, hozzáértő könyvelőt, mert úgy érzékelem, igencsak rádfér.

2013. jan. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp felkeresek egy könyvelőt.
2013. jan. 7. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!