Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tanulmányi ösztöndíj megbízás...

Tanulmányi ösztöndíj megbízás mellett? Mit kell tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos hallgató vagyok, s tanulmányaim után ösztöndíjat és köztársasági ösztöndíjat kapok.


Emellett az év során egyszer kaptam elenyésző mértékű megbízási díjat (egyszeri kb. 35 ezer forint, melyből rögtön levonták a szükséges járulékokat stb.), emiatt ha jól tudom adóbevallást kell készítenem.


Ebbben szerepeltetni kell az adómentes jutattásokat is, így az ösztöndíjat is?


Okoz ez bármiféle befizetési kötelezettséget?

Érdemes egyszerűsített bevallást kérnem?



2013. jan. 7. 20:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az adóbevallásban az adómentes jövedelmeket nem kell feltüntetni, még akkor sem, ha mellette van adóköteles jövedelem is.


Attól függetlenül, hogy vontak a megbízási díjból adót, járulékokat, még bevallásköteles.


Az, hogy okoz-e bármiféle befizetnivalót majd még, az összegek (levonások stb.) pontos volta nélkül senki nem tudja megmondani. Lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.

Már csak azért sem, mert a megbízási díj önálló tevékenységből származó jövedelem, tehát költségelszámolási lehetőség van a bevétellel szemben. Az adótörvény szerinti költségelszámolási lehetőségek között pedig Te választhatsz.

2013. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!