Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldi vagyok, és Magyaro...

Ha külföldi vagyok, és Magyarországon szeretnék laptopot venni, arra hány százalék az áfa visszatérítés?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az EU-ban laksz, akkor nem jár vissza semmi.

Ha én Angliából vásárolok, akkor ki kell fizetnem az ottani VAT-ot.

Amíg nem voltunk az EU-ban, az angol ÁFA nem vonatkozott ránk.

Szóval ha az EU-ban laksz, akkor meg kell fizetned minden EU-s ország ÁFÁ-ját.

2013. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress egy szerb állampolgárt,a határon teljes egészében visszafizetik az ÁFA-t.50.000Ft felüli vásárlás esetén az ÁFA visszajár.Jah és egy számlán kell az összeg.
2013. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Eu-ban csak közösségi adószám esetén nem kell áfa-t fizetni. Tehát ha cégszerűen veszed, akkor nettóban fizetsz, minden más esetben bruttóban. Vagy ha eu-n kívüli tagállamban élsz és azt igazolod, akkor igényelheted vissza.
2013. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az EUn kívül élek, és tudom h vissza igényelhetem az áfát.. csak a kifizetett összeg hány százaléka az áfa?
2013. jan. 11. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:

27, főszabály szerint.


[link]

2013. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!