Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EU-s állampolgárként kell...

EU-s állampolgárként kell külföldi adóazonosító jel másik EU országban?

Figyelt kérdés
Szlovákiában szükséges valami külön adóazonosító jelet igényelnem, mint a magyar adókártya, ha alkalmazott leszek kint Magyar állampolgárként? Vagy csak simán a magyar adójelemet tudom használni?

2012. dec. 16. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy kell. Te nem magyarországon fogsz adózni hanem az adott országban. ìgy az adott országban kell kérned adószámot. De ha felvett a munkáltató ök általában ezt intézik, de ott mindenképpen kérdezz rá.


Ez az adózás elég rossz. Abban az esetben ha mindkét országban dolgozol és adózol akkor ha a 180 munkanapnál nem dolgozol többet a másik országban akkor mindkét országban kell adóznod.

Pl én szeptemberben kezdtem el dolgozni németországban. 2000€ fizetéssel de nem haladta meg a munkanapok ezt a maximumot, így a magyar adóbevallásnál be kellett volna vallnom hogy kint dolgoztam és hogy mennyiért, és akkor szépen adóztam volna Magyarországon is nem is kicsit.

Köv évben már csak németországban adóztam akkor csak ott kellett adóznom.

2012. dec. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kell, az adózásra való, amit pedig ebben az esetben kinn fogsz teljesíteni.
2012. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 16. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!