Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki mondjon valamit a...

Valaki mondjon valamit a kiváról. A könyvelőm szerint nem jó, én látnék benne fantáziát. Érdemes e átlépni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 12. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert nem éri meg.

Egyébként valamelyik nap egy nagy fejes nyilatkozott a tv-ben, és ő sem javasolta.

Ha bizonytalan vagy, számold ki, és be fogod látni!

2013. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én könyelőként végigszámoltam. Kevés olyan cég van ahol megéri a kiva, jellemzően ott ahol elég magas a létszám, hogy megtérüljön a magasabb adókulcs a szochoban. Egyébként nagyon sok mindentől függ. Konkrét számok főkönyv ismerete nélkül nem lehet felelősséggel megválaszolni.
2013. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a hátránya ott kezdődik, hogy a sokszor nem létező eredménytartalékot adózhatod le, veheted ki osztalékként.
2013. jan. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rádióban olyasmit nyilatkoztak, annak éri meg, aki nagyon sok alkalmazottal dolgozik, tehát a költségeinek túlnyomó többségét a munkabér és annak járulékai teszik ki. Ez a nagyon sok alkalmazott a nyilatkozó szerint a 100-150 főnél kezdődik. Vagyis meglehet, hogy te úgy érzékeled, hogy nálad már a 10 fő is sok, de az adózásnál ez még egyáltalán nem biztos, hogy megéri átlépni.
2013. jan. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Drága utolsó, ha csendben maradtál volna, bölcs maradtál volna.. Kivába belépés létszámkorlátja 25 fő, kiva időszak alatt max negyven fője lehet.
2013. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom, miről beszéltek, pedig a kivát és a katát emlegették. Persze az is igaz, hogy csak fél füllel hallgattam, mert közben a napi újságot is olvastam. :)))
2013. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2013. jan. 13. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Innen letöltheted, jobb oldalt, a kiva kalkulátort:


[link]

2013. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a könyvelődnek ez ügyben nem hiszel, akkor válassz másik könyvelőt. Erre a kérdésre nincs univerzális válasz, ehhez ismerni kell a vállalkozás paramétereit.
2013. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!