Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy mit hová...

Honnan tudom, hogy mit hová kell könyvelni? Pl szgk vásárlás T161 K455.

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolnék, hogy van egy feladat és ennek a gazdasági eseményeit kell lekönyvelni,kontírozni.Arra már rájöttem,hogy kb mikor T és mikor K. De pl hogy áttvettük ezt a szgk,azt hová kell,hanyasra tenni.Ezekre hogy tudok rájönni?
2013. jan. 14. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan tanultál számvitelt, egyébként sehogyan nem tudsz rájönni.


Egy gazdasági eseménynél végig kell gondolni, hogy milyen főkönyvi számlákat érinthet az.

Egy vásárlás például növeli az anyagköltségedet, érinti az ÁFA-t, valamint a szállítóban lesz változásod (akitől vetted az anyagot). Ha készpénzért vetted, akkor nem a szállítódban lesz változás, hanem a pénztáradban, mert azt az összeget kifizetted onnan. Tehát az csökkeni fog.


Ha megvan a főkönyvi szám, akkor azon belül megkeresed a "lebontásban" a pontos helyét, vagy ha még nem létezik az a számlaszám, akkor nyitsz neki egyet.


Hát körülbelül így...

2013. jan. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tanultam,most fogok vizsgázni nemsokára Okj.

De alig meg ez,hogy mit hová...

Amit órán vettünk azt bemagoltam,de ha vmi új lesz akkor kámpec...

2013. jan. 14. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Be kell magolni a főkönyvi számlák számait és neveit, azokat amiket gyakran használtok az órán a feladatokban.
2013. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem érti, akkor a bemagolás egy nagy lófüttyöt sem ér. Tapasztalat. 13 éve az első számvitel ZH-mat így próbáltam megírni. Hát nem sikerült. Azóta eltelt egy kis idő, és könyvelőként dolgozom.


Meg kell érteni az alapokat, az összefüggéseket, és ahogy azt egy előző válaszban leírták, át kell gondolni, hogy mit is érint a gazdasági esemény. Aztán gyakorolni, gyakorolni és gyakorolni...Sok gyakorlás után már simán mennek fejből a főkönyvi számok, a mérleg és az eredménykimutatás sorai is. Ami még szintén fontos, a jó tanár. Olyan, aki gyakorlatban is használta a tudását.


A legfontosabb összefüggés:

az eszközök T oldalon, a források a K oldalon nőnek.

A ktgek, ráfordítások a T oldalon, a bevételek a K oldalon nőnek.


Sok sikert a vizsgádhoz, és kitartást a számvitel tanulásához.

2013. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem magolni kellene, hanem érteni és gondolkodni, akkor nem lenne ilyen bajod. Így jár az, aki folyton csak magol. Most, ilyen közel a vizsgákhoz, már valószínűleg fújhatod a dolgot.

Milyen szakember lesz így belőled, ha csak magolsz, de amúgy azt sem tudod, hogy mit csinálsz!?!?!

2013. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van tankönyved, akkor miért írod azt, hogy "arra már rájöttél, hogy ... "

Az ilyesmire nem rájönni kell, hanem megtanulni azt, ami a könyvben van!


Biztos, hogy vizsgára készülsz?

Miért ebbe a kategóriába raktad fel a kérdést, ide a vállalkozók írnak?

Ha valóban vizsgára készülsz, akkor inkább a házifeladatok kategóriába raktam volna fel a kérdést, ott meglehet, hogy akár osztálytársaid is olvasnák!

2013. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!