Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az áfa a bevétel vagy a...

Az áfa a bevétel vagy a profit után fizetendő?

Figyelt kérdés
Gondolok például egy kftre, webshop mondjuk. Vesz beszerzési áron 3000ftért egy terméket, eladja 3500ftért. 3500ft után fizet 27%-ot? akkor hol éri meg? hogy kell ezt csinálni?

2013. jan. 14. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:

van egy terméket. beszerezted x Ft-ért.


szeretnéd 1.2 -es haszonnal eladni, azaz 1.2*x Ft-ért

az áfát viszont az esetek 99%-ban a vevő fizeti meg, tehát eladod a terméket 1.27*1.2*x Ft-ért ez lesz az eladási ár.


Az már más dolog, hogy az az 1.2-es azaz 20%-os haszon még nem a profit. lejön belőle a bolt fenntartási költsége, alkalmazottak bére egyéb adók, stb. ami megmarad a végén az lesz a profit, azaz a tiszta nyereség. Amit kivehetsz a cégből, egy kis extra adóért :)


Elkanyarodtam. A 20% amúgy soknak számít arányokat tekintve. Olyan 10-15% között szokott lenni tudtommal a legtöbb helyen, hisz versenyeznek egymással a cégek, ezen a hasznon versenyeznek, ki tudja olcsóbban adni.

2013. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az ún. fizetendő ÁFA az árbevétel alapján számolódik, de ebből le lehet vonni a beszerzés ÁFÁ-ját és ténylegesen csak a különbözetet kell megfizetni. Tehát kvázi a profit után, de mégsem teljesen az után, mert vannak olyan költségek, melyek nem ÁFÁ-sak.


Példa:


Beszerzési ár: 1000 Ft + 270 Ft ÁFA

Eladási ár: 1500 Ft + 405 Ft ÁFA


A 405,- Ft fizetendő ÁFÁ-ból levonhatsz 270,- Ft ÁFÁ-t, vagyis ténylegesen 135,- Ft-ot kell megfizetni.

2013. jan. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én még egyetemista vagyok, ha jól tudom akkor nem kell járulékot fizetnem magam után amig nappalis, aktív vagyok. Ugye?
2013. jan. 15. 06:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Nappali mellett kiegészítő jellegűnek számít a tevékenység.


Milyen termékkörrel szeretnél foglalkozni?


(Műszaki terméknél viszont az említett 10-15% a fenti módszerrel "versenyképes áron" (lecsökken 0,5-2%-ra))


Kis forgalom, évi 6 millió/év alatt megfontolandó az alanyi adómentesség, vagy ha olyan a termékkör akkor az Eu-s beszerzés webáruház esetében. (ott nem kell beszerzéskor Áfat- fizetned, ergo 27%-al olcsóbban veszed meg, mintha itthon vennéd nagykerből pl.)

2013. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem műszaki cikk a terv.

Tehát ha külföldről rendelem a termékeket webshopból vagy külföldi (EU) cégtől akkor nem kell áfát fizetnem, jól értem?

2013. jan. 16. 08:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha Kft-d van, vagy lesz, akkor kell igényelni egy közösségi adószámot (ez ingyenes) a Nav-nál, és a partnernek is rendelkeznie kell vele, de ez általában már mindenkinek adott. És igen nettó számlaértéket kell fizetni kifelé. Utána ha eladásra kerül, akkor attól függően, hogy Áfakörös vagy, vagy adómentes, rá kell tenni a 27% Áfa-t és árrést, vagy pedig csak az árrést, és adómentesen eladni.
2013. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!