Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi (Ciprus) jövedelem...

Todie kérdése:

Külföldi (Ciprus) jövedelem után kell e adózni itthon, ha 183 napnál többet dolgozott kint az illető?

Figyelt kérdés

Ciprusra bejelentett cégnél dolgozó magyar állampolgár 183 napnál többet dolgozik a cégnél külföldön. Kell e itthon adóznia a ciprusi cégtől kapott adómentes jövedelme után?

A kettős adóztatás tilalmáról szóló egyezményben én csak cégekre vonatkozó részt találtam, magánszemélyre vonatkozót nem.

Ugye az egyezményekben az van, hogy nem lehet kettős adózás, de ott (Cipruson) nem is adózik, mert adómentes, ettől függetlenül kell neki itthon?

Ha igen, akkor hogyan és mi alapján?



2013. jan. 15. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

"A Cipruson munkát vállaló devizakülföldi személyek számára a ciprusi munkaviszonyuk első

három évére egy speciális jövedelemadó mentesség van, mely szerint a megkeresett

jövedelmük 20%-ának vagy évente 7000 Eurónak megfelelően, amelyik az alacsonyabb.

Továbbá magányszemély tartós külföldi jelentétből származó nyeresége teljes mértékben

mentes a jövedelemadó alól.

Külföldön élő és dolgozó külföldi alkalmazottak, akik fizetésüket ciprusi bankon keresztül

kapják, nem fizetnek semmilyen adót (0%). Amennyiben fizetésüket közvetlenül egy

külföldön (Cipruson kívül) található bankon keresztül kapják, akkor 0-tól maximum 4 %-ig

terjedő jövedelemadó alá esnek."


[link]


Nekem is ciprusi szerződésem van, de svájci cégtől. Még én sem teljesen értettem az elején, hogy is lesz ez...


A havi bérpapíron viszont fel vannak tüntetve a svájci járulékok és levonások. Tehát év közben oda fizették a járulékaimat. Így itthon ez már az SZJA-ba adómentes, de fel kell tüntetnem, mivel itthonról is volt év közben bevételem.


Ha ciprusi volta munkáltatója, akkor szerintem ő élvezi ezt a kezdeti 0%-os jövedelemadót. ami tehát adózva volt, csak épp 0%-al, amit Ciprus maga írt elő a vonatkozó ottani jövedelemadó törvényében.

De mivel kettős adóztatást elkerülőben van, így itthon már nem kell újból adóznia belőle, csak megjeleníteni az SZJA-ba feltéve, hogy van más itthonról származó jövedelme is.


Ha meg más székhelyű a munkáltató, de Cipruson foglalkoztatta, akkor abba az országba fizetett adókat és járulékokat, ahova be van jelentve. Ez esetben egy E301-hez hasonló (nekem tegnap jött meg U1-es néven) nyomtatványt fog kapni.


A bérpapírján viszont látnia kell, hogy vontak e tőle bármit is évközben.

2013. jan. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na itt ugyanez volna a helyzet, csak francia céggel.

Annyi, hogy év közben máshonnan (itthonról sem) nem volt jövedelem, csak a Ciprusra bejelentett francia cégtől.

A munkavégzés helye is franciaország. Bérpapíron is látszik, hogy mit vontak le.

Akkor itthon nem is kell feltüntetni, ha ott már adózott és itthon nem is volt jövedelme? Jól értem?

2013. jan. 15. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha itthonról nem is volt jövedelme,akkor le se kell adni adóbevallást, de kérdezzetek meg egy könyvelőt.

Vagy nem tudom, Te pl. az vagy-e? Az én cégem könyvelője, amikor itthonról nem volt jövedelmem a cégemből azt mondta, hogy le se kell adnom. annyi van, hogy ha nem jelentkezik be munkanélkülire és nem kap ellátást itthon, akkor maga után kell itthon fizetnie a Tb-t.


Ha ilyen 3 országos a dolog,akkor meg kapni fog egy nyomtatványt, a francia biztosítótól amit beírhat, de adózni már nem kell utána.

2013. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem vagyok könyvelő:)

akkor le se kell jelenteni, jók van:)

tb-s részt azt tudtam, köszi.

2013. jan. 15. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. Sokszor még könyvelők is elakadnak ebben a globalizált foglalkoztatásban, csak abból gondoltam. :-)


Egyébként érdemes évente figyelni a változásokat, itthon szeretik intenzíven módosítgatni az adótörvényeket.

2013. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hajózás... ciprusi cégnél van a hajó bejelentve, de a bérpapiron nincs adó feltüntetve, vagyis nem von adót..., állítólag nem kell bevallani a 0-ásat sem.. én ugy tudom be kell vallani, csak 0-an... most akkor mit kell tenni, vagy, ha van hozzá ft. jövedelem.. pl. 3 hónap itthoni munka, tehát azt mindenképp vallani kell, de a hajón kpott jövedelmet is hzzá kell irni?? Sokan sokfélét mondanak... Ti hogy tudjátok?? Köszi a választ!!
2014. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!