Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora mértékű internetes...

Mekkora mértékű internetes jövedelem esetén kell adózni?

Figyelt kérdés
Nagy problémám van. Az interneten keresek pénzt különböző reklámokkal(nem adsense) amit paypalre kapok és onnan veszem le a számlámra. Nem tudjátok, hogy mégis mekkora összeg esetében kell adózni? Éves/HAVI?
2012. dec. 2. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
kiváncsi vagyok mi lehet ez, amivel valóban annyit keresel, hogy az adózás kérdése is felmerült
2012. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
200,000 ft profit vagy 600,000 FT forgalom felett kell SZJA-t fizetni.
2012. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
évente? úristen kicsit magasabbra számítottam :S
2012. dec. 2. 23:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, évente.
2012. dec. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de kijavítom az előttem szólót.

Az amiről Ő írt, ingóságértékesítés esetén van.

Amiről Te írsz, az önálló tevékenységből származó jövedelem, és az első forinttól adóköteles.

Különböző hirdetésekkel keresel pénzt, mint magánszemély, tehát nem valami kézzel fogható dolgot értékesítesz.


Ráadásként negyedévente adóelőleg-fizetési kötelezettség is van utána.

Van egy bevételed, és lehetnek ezzel a tevékenységeddel kapcsolatban költségeid/kiadásaid. A kettő különbözete lesz az adóköteles jövedelem, ami után az adó mértéke: 16 %.

A költségeidet, kiadásaidat a nevedre szóló számlával, bizonylattal kell tudni igazolni. Ha nem tudod, akkor a bevételed 10 %-a a költség, 90 %-a az adóköteles jövedelem. Ilyen esetben nincs "számlagyűjtögetés".

Negyedévente meg kell állapítani az ebből származó jövedelmed, és befizetni utána az adóelőlegeket. Év végén pedig elkészíteni az adóbevallást, és rendezi a végleges adó és a negyedévente befizetett adóelőlegek különbségét.


Annyi könnyítés van, hogy a kiszámított adóelőleget addig nem kell megfizetni, amíg el nem éri a 10 ezer forintot. Amint eléri, meghaladja, akkor az első forinttól kezdve be kell fizetni egészen év végéig az adóelőlegeket.

2012. dec. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Segítek, ha gondolod, van tapasztalatom a témában.


16%-os adó van rá, de igazából szerintem nem kell túlkombinálni. Gondolom külföldi tevékenység, nem is érinti az országot. Egyszeruen egy külföldi bank kártyájáról pl. Visa, MasterCard vedd le a pénzt egy ATM-ben, kiadja forintban. Amire figyelni kell, hogy drága dolgokra amik a neveden vannak pl. kocsi, ház ne költs ebből a pénzből, mert feltunő lehet és vagyonosodási vizsgálat lehet a vége, de amíg benzinre, kajára, ruhára és hasonló dolgokra költöd aminek nincs nyoma addig senki nem fog érte b4szogatni.

2012. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyébként gyakran le sem veszem paypalrol hanem elköltöm online, de amugy gondolom nem tudok ugy bankszámlát nyitni külföldön, ha nem megyek oda személyesen. Esetleg Szlovákia :D?
2012. dec. 5. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Modern korban élünk, meg lehet oldani mindent. Ott a payza.com például, Amerikai, Kanadai székhelyu bank szeruség, inkább online pénztárca, nem akarok h4lyeséget írni ne menjünk bele...! Payza-nak van egy anonim Visa kártyája, amit postán kiküldenek, valami 10-20 dollár. Egyszeruen átrakod a Paypal-os pénzt oda és arról a kártyáról kitudsz venni bármelyik magyar ATM-ben. Még forintra is áttudod váltani a kezelőfelületén.
2012. dec. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt azért tudod ugye, hogy a Paypal-os pénzed is egy bankszámlán van, mégpedig olyan banknál ami abban az országban van ahol te, és a Paypal szerződésben van vele.


Ebben az esetben mi a helyzet?


Van nekem is Paypal és Skrill (moneybookers) számlám is, és mindegyik egy magyar banknál vezetett számlán tartja a pénzt, ami a a Paypal és Srill számláimon vannak. Ha jól emlékszem Unicredit, de nem vagyok benne biztos.


Érdemes lenne kicsit utána nézni, hogy ennek mi a pontos jogi helyzete.

2012. dec. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!