Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért kaptam adóbevallási...

Miért kaptam adóbevallási csomagot? (NAV)

Figyelt kérdés
Kaptam ma egy adóbevallási csomagot, még szakközép iskolába járok, májusba töltöm 18. évemet. Semmilyen jövedelmem nincs, tavaly kaptam 12.000 -> -16% adó és 4000 -> -16% adó forint ösztöndíjat, egy tanulmányi, egy verseny, amiből automatikusan levonták az adót. Van-e ennek köze ehhez? Most mit csináljak ezzel a csomaggal? Jó ideig nem fogok dolgozni még.

2013. jan. 15. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Mivel volt tavaly adóköteles jövedelmed (a verseny jutalma), ezt be kell vallani. Legegyszerűbben a nyomtatványkitöltő programmal teheted meg, amit a NAV honlapon megtalálsz.

(Lehet, hogy még nincs kész az idei, de ne aggódj, májusig van időd, csak ne felejtsd el)

2013. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de tavaly előtt meg az előtt miért nem küldtek?
2013. jan. 15. 15:04
 3/9 A kérdező kommentje:
Amikor átvettem az összeget az adószámot elkérték.
2013. jan. 15. 15:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Az adószámod alapján jelentették a munkát a NAV-nak. Ez a normális. Korábban ezek szerint nem voltál bejelentve.
2013. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Dee nem dolgoztam semmit, milyen munkáról beszélsz?
2013. jan. 15. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, megszokásból írtam a munkát. A lényeg, hogy az adószámod alapján jelentették a NAV-nak a jövedelmedet, amit be kell vallani. Ezt emberek évente megteszik, nincs ebben semmi különös.
2013. jan. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel kaptál a tavalyi évben hivatalosan adóköteles jövedelmet/bevételt, ezért arról a NAV is tud. És volt olyan rendes az adóhatóság automatikus rendszere, hogy elküldött a bevalláshoz egy csomagot, hogy ne Neked kelljen rohangálnod érte az utolsó pillanatban.

A fentiek alapján ki kell majd töltened ezt a kapott csomagot.


Ahhoz, hogy valakinek adóköteles jövedelme legyen, nem kell feltétlenül dolgoznia. Attól még bevallást kell készíteni. Ezt több százezren megteszik évente Magyarországon.

2013. jan. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Külföldön nem? amúgy az ösztöndíj alapítvány alapú volt, és a NAV szerint nem lett levonva adó, de én meg már a -16% os összeget kaptam meg...
2013. jan. 17. 21:25
 9/9 anonim válasza:

"sz ösztöndíj alapítvány alapú volt" --> ez adóköteles.

Az szjatv. szerint csak a közalapítvány vagy közhasznú alapítvány által adott ösztöndíj szja mentes. Tehát ha az alapítvány csak egy sima egyszerű mezei alapítvány és nem közalapítvány, vagy közhasznú alapítvány, akkor bizony adóköteles az általa osztogatott ösztöndíj. Ezt ők is nagyon jól tudják, különben nem vontak volna le 16%-ot. Az volt az adó, amit szépen be kell vallani adóbevallásban.

2015. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!