Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Idén nem kapunk már vissza...

Idén nem kapunk már vissza egy forintot sem az adóbevallás benyújtása után?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez az új rendszer valaki elmagyarázná nekem.Senkinek semmi nem jár vissza azért mert megemelték a béreket?Az emelés már régóta indokolt és még keveset is adtak.De az adó jóváírást nem kellett volna elvenni!Az mindig nagy segítség a családoknak!

2013. jan. 15. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Te miről beszélsz? :D


Tudtommal nem változott semmi, ugyanúgy van adó jóváírás.

2013. jan. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rosszul tudod nincs adójóváírás,mert volt béremelés!
2013. jan. 15. 22:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Forrás?
2013. jan. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már egy éve ezt hallani mindenhol.Tv,rádió,internet.Te nem nézed a híradásokat?
2013. jan. 16. 01:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Adójóváírást tavaly megszüntették. Az, hogy kapsz-e vissza valamit, az egyénfüggő, így nem tudjuk, hogy mire vagy jogosult. De ha csak az adójóváírásra gondoltál, akkor az megszűnt, azt nem kaphatod vissza.
2013. jan. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam!Tudom,hogy az teljesen megszűnt!
2013. jan. 16. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Önkéntes nyugdíjbefizetések után pl. továbbra is jár adójóváírás.
2013. jan. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor mire gondoltál?


Önkéntes nyugdíjpénztári kedvezményt sem kapod vissza pénzben, azt a nyugdíjszámlához írják hozzá.

2013. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as: Tuti? Arra a 20%-ra gondoltam, amit elvileg az SZJA-ból vissza lehet igényelni. Azt nem készpénzben kapja meg az ember?
2013. jan. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kapod meg pénzben, az önkéntes nyugdíjpénztári számládon írják jóvá. Néhány éve van így, pontosan nem emlékszem, előtte valóban lehetett pénzben kérni.

Az SZJA törvény módosításai között biztos lesz dátum is, mert maga a törvény 95-ös, és azóta számtalanszor lett módosítva.

2013. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!