Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vissza kell küldenem az...

Vissza kell küldenem az adóbevallást? Ma kaptam egy borítékot az apehtől, de viszont még nincs munkám, egyetemre járok. Csak nyáron dolgoztam,2 hónapot. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2013. jan. 15. 13:14
 1/2 A kérdező kommentje:
Egyébként nappali tagozatos vagyok, ha ez számít valamit.
2013. jan. 15. 13:16
 2/2 anonim ***** válasza:

Adóbevallási borítékot kaptál?

Valószínűleg a nyári munkáról tudomása van az adóhatóságnak, és a rendszer automatikusan elküldte a csomagot segítségképpen, nehogy elfelejtsd benyújtani, vagy ne kelljen rohangálnod utána az utolsó pillanatban.


Ha tavaly nyáron volt adóköteles jövedelmed, akkor el kell készítened róla a bevallást, és legkésőbb 2013. május 21-ig fel kell adnod postán.

Adóbevallás szempontjából mindegy, hogy van-e munkád, vagy nincs. A lényeg az, hogy adóköteles jövedelmed legyen, amit be kell vallani. Ez lehet akár egy 5 éves gyereknek is, pedig neki sincs munkahelye.

2013. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!